Fotbal

Manchester jedná s Ronaldem o nové smlouvě

Sir Alex Ferguson nelení a už nyní nabízí své největší hvězdě, která se zranila při utkání se Sunderlandem, kontrakt na dalších pět let!

Vzpomínáte na nekonečnou ságu z léta, kdy se v médiích objevovaly zprávy o tom, že míčový kouzelník Cristiano Ronaldo přestoupí do Realu Madrid? Sportovní ředitel madridského klubu Ramón Calderon tehdy dělal, co mohl, portugalského záložníka ale nezískal. A to i přesto, že sám hráč se nechal několikrát slyšet, že by do Realu přestoupil rád.

Stal by se z něj miliardář

Trenér United Sir Alex Ferguson by podobným scénářům do budoucna moc rád předešel, a tak se rozhodl k razantnímu kroku. Ronaldovi nabízí pohádkovou smlouvu na dalších pět let, během nichž by si čerstvý držitel Zlatého míče vydělal 1,2 miliard korun. Informaci přinesl britský deník Daily Telegraph.


Ronaldova současná gáže je 120 tisíc liber týdně, po podpisu nové smlouvy by se zvedla na 150 tisíc liber (zhruba 4,5 milionů korun). Stávající kontrakt přitom vyprší až v roce 2012...

Sobotní utkání nedohrál

Cristiano Ronaldo získal v úterý  Zlatý míč pro nejlepšího fotbalistu působícího v Evropě. Trofej z ankety, kterou vyhlašuje francouzský magazín France Football, převzal v neděli.


"Jsem velmi, velmi šťastný. Byl to můj sen už od malička, že bych mohl jednou vyhrát," řekl Ronaldo. "Chtěl bych tuto cenu věnovat své rodině, hodně mi pomohla. Je to velmi krásná trofej," dodal Portugalec, který ze sobotního zápasu se Sunderlandem odkulhal s podezřením na naražená žebra.


Svému týmu by tak v následujících týdnech mohl chybět.

Chcete klub v Premier League? Postavte mu stadion

To v Portsmouthu řeší úplně jiné starosti, než management Manchesteru United. Momentálně osmý celek nejvyšší anglické soutěže je na prodej, a to z lehce kuriózního důvodu – jeho majitel už na něj nemá čas. "Myslím, že je správné prodat klub někomu, kdo do něj může investovat čas i peníze a posunout ho dál," řekl francouzský podnikatel Alexandre Gaydamak agentuře Reuters.


Gaydamac si Portsmouth pořídil před dvěma lety a za tu dobu nestačil postavit nový stadion ani tréninkové centrum. To teď požaduje po svém nástupci. "Dokud nenajdu kupce, který mi dá záruky, že tohle všechno udělá, zůstanu v Portsmouthu. Dostat peníze za klub pro mě není důležité," poznamenal jasně.

hum, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události