Sport

Florbalisté litovali promarněné šance na zázrak a chválili diváky

Florbalisté litovali promarněné šance na zázrak a chválili diváky
Zdroj: TN.cz

Češi sahali na domácím mistrovství světa ve florbale po historickém bodu ze zápasu se suverénními Švédy. Přišli o něj šest minut před koncem.

Bojovný domácí výběr zaskočil Seveřany a vedl během zápasu 2:0 a 3:2. Nakonec ale Češi po prohře 4:5 odcházeli do šatny s prázdnou. Přes porážku Skružného družina vyrovnala svůj nejlepší výsledek se stejným soupeřem z roku 2005. Rozhodující branka padla po individuální a v utkání ojedinělé chybě v české defenzivě.

Podrobnosti ze zápasu najdete ZDE.

“Hráli jsme aktivně, chtěli jsme držet míček. Bohužel při pátém gólu jsme chybovali a to nás stálo až příliš mnoho,“ smutnil po závěrečném hvizdu reprezentační kouč Zdeněk Skružný. Djurling totiž svou druhou brankou v zápase připravil šest minut před konce Čechy o možnost zisku historicky prvního bodu proti suverénním Seveřanům.

Kafka: Atmosféra byla fantastická

“Mohl bych říct, že florbal je hra o pěti hráčích a jednom gólmanovi a vždycky vyhrají Švédi, ale snad se to ještě v průběhu šampionátu změní,“ vyjádřil se skepticky vynikající brankář Kafka, který dlouho držel naděje svého celku na slušný výsledek. Navrátilec do reprezentace dostal přednost před Davidem Rytychem, který se prezentoval také výborným výkonem v prvním zápase na šampionátu proti Rusku.

“Atmosféra byla fantastická. Mně se chytalo opravdu dobře, zvlášť proto, že jsem se v první třetině chytil několika dobrými zákroky,“ líčil své pocity strážce české svatyně. Domácí výběr se mohl opřít o opravdu unikátní florbalovou návštěvu 8914 diváků, čímž tuzemští fanoušci vytvořili nový rekord základních skupin MS.

Skalík: Ukázali jsme charakter

I díky fantastické podpoře v hledišti ostravské ČEZ Arény překvapili Skružného svěřenci favorita a v polovině 19. minuty vedli po brankách Ostřanského a Zálesného. Pak sice Seveřané vyrovnali, ale Češi se oklepali a opět se ujali vedení 3:2. “Dostali jsme pokyn, abychom se po inkasované brance nepoložili. To jsme dokázali a ukázali jsme charakter,“ pochválil tým jeden ze střelců utkání Vojtěch Skalík.


Člen elitní formace spolu s Kožušníkem a Cepkem vyrovnával ve 48. minutě na 4:4, vedení na stranu Švédů ale definitivně strhl Djurling. “Snažili jsme se bojovat od konce. Škoda, na remízu to mohlo vyjít,“ řekl posmutněle Skalík, už optimističtěji pak dodal: “Určitě nám to pomůže, ale musíme se soustředit, abychom nic nepodcenili. Ještě je před námi dlouhá a složitá cesta.“

Tým nesmí polevit proti slabším soupeřům

V dalším zápase čeká Skružného ovečky Lotyšsko, které v neděli porazilo outsidera skupiny Rusko pouze o gól 4:3. Na závěr skupiny A čeká ve středu český výběr Itálie. Tým z Apeninského poloostrova ve svém zatím jediném duelu na šampionátu dostal potupných 18 branek od Švédska. Do pražského semifinále postoupí první dva celky ze skupiny.

dfk, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události