Hokej

Kouč nároďáku Růžička povolal dva nováčky

Růžička, kterého dnes večer čeká pražské derby Sparta - Slavia, oznámil nominaci na hokejový turnaj Channel One Cup.

Českou reprezentaci čeká v příštím týdnu již druhý podnik Euro Hockey Tour. Nominaci pro ruský turnaj Channel One Cup zveřejnil hlavní kouč reprezentace na pondělní tiskové konferenci. V nominaci se objevili dva nováčci - brankář Alexander Salák z finského TPS Turku a zadák Pavel Skrbek ze švédského klubu Skelleftea.

Minule chyběli slávisté, teď odpočívají Karlovarští

"Nebereme hráče z Karlových Varů, kteří teď mají náročný program. Na únorový turnaj ve Švédsku s nimi ovšem počítám," uvedl Růžička k výsledné nominaci. V té chybí i Petr Čajánek a Karel Rachůnek z Dynama Moskva. "Trenér Dynama Vladimír Vůjtek mě prosil, aby jeho hráči dostali volno. Jsme tak domluveni už delší dobu," řekl lodivod národního mužstva. "S Čajánkem i Rachůnkem i nadále počítám, stejně jako s hráči z Karlových Varů," dodal reprezentační kouč.


V nominaci jsou i některé nové tváře. Mezi obránci třeba Karel Pilař a Michal Skrbek, mezi útočníky pak Roman Červenka, Jan Bulis a Jaroslav Hlinka. V brance by měl dostat mladý brankář Alexander Salák, který chytá ve finském celku TPS Turku. "Saláka jsme viděli ve dvou zápasech. Nechal jsem si vytáhnout jeho kompletní statistiky, které jsou velice dobré," uvedl Růžička. "Musíme vzít v potaz, že chytá v klubu, kterému se v úvodu sezony příliš nedařilo," podotkl kouč.

Růžička: Chceme hrát pohledný hokej

A jaké si hlavní trnér vytyčil cíle? "Chceme hrát pohledný hokej, stejně jako na Karjale," řekl Růžička, který chce navázat na úspěšné vystoupení na turnaji ve Finsku. "Máme v útoku hodně dobré bruslaře, na tom chceme naši hru stavět," doplnil.

Kde je Vlasák s Brendlem?

V nominaci trochu překvapivě chybí nejproduktivnější hráč extraligy Tomáš Vlasák. "Neskládám tým podle kanadského bodování," zdůvodnil absenci plzeňského střelce Růžička. "Proto neuvažuji ani o Pavlu Brendlovi," ozřejmil reprezentační kouč, proč v nominaci schází i současný nejlepší střelec KHL. "V nominaci může být pouze 22 hráčů. Mohl bych tu vyjmenovat dalších deset jmen hráčů, kteří by mohli v reprezentaci být," pravil Růžička závěrem.

Nominace na turnaj Channel One Cup:

Brankáři:
Miroslav Kopřiva (Kladno), Alexander Salák (TPS Turku).
Obránci: Pavel Skrbek (Skelleftea), Petr Kadlec (Slavia), Michal Barinka (Vítkovice), Karel Pilař (Magnitogorsk), Petr Čáslava (Pardubice), Miroslav Blaťák (Ufa), Angel Krstev (Vítkovice), Zdeněk Kutlák (Ambri-Piotta).
Útočníci: Roman Červenka (Slavia), Leoš Čermák, Petra Vampola (oba Ufa), Jan Marek (Magnitogorsk), František Lukeš (Litvínov), Jaroslav Hlinka (Linköpings), Jakub Klepiš (Omsk), Zbyněk Irgl (Jaroslavl), Miloslav Hořava (Novokuzněck), Jan Bulis (Atlant Mytišči), David Květoň (Třinec), Tomáš Rolinek (Magnitogorsk), Josef Vašíček (Jaroslavl)´.

Jako náhradníci budou čekat na svou šanci:
- Jaroslav Hübl (Litvínov), Tomáš Pöpperle (Sparta), obránci - Vladimír Sičák (Mountfield), Jiří Moravec (Liberec), Jiří Drtina (Slavia), Lukáš Zíb (Liberec) a útočníci - Petr Hubáček (Nižněkamsk), Václav Nedorost (Liberec), Tomáš Kůrka (Mountfield), Jan Starý (Pardubice), Jan Kolář (Pardubice), Petr Jánský (Litvínov).

hrc, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události