Fotbal

Druholigové Slovácko odvolalo kouče Jurkemika

Bývalý trenér slovenské reprezentace Ladislav Jurkemik Slovácko nepozvedl, a proto v klubu končí.

Slovenský kouč Ladislav Jurkemik už nevede druholigové fotbalisty Slovácka. Na pondělní tiskové konferenci to sdělil ředitel klubu Vladimír Krejčí, který v tomto týdnu oznámí jméno nového trenéra.

Mizerné podzimní výsledky

Hlavní příčina odchodu zkušeného trenéra? Je to jednoduché, jak facka. Za vše mohou výsledky a předváděná hra ambiciózního klubu. Na jižní Moravě není nikdo spokojený s umístěním v tabulce. Bohatému klubu s prvoligovým zázemím totiž patří až 14. příčka, kterou od pásma sestupu dělí jen dva body.


To zcela odporuje plánům, které vedení stanovilo před začátkem soutěže. Majitelé totiž chtěli, aby se mužstvo pokusilo o návrat do nejvyšší soutěže. Ovšem místo toho má starosti se záchranou druhé nejvyšší soutěže. "Výsledky nebyly podle představ, proto jsme sáhli ke změně trenéra. Cíl už nelze splnit, proto jsme se s panem Jurkemikem rozloučili," pravil Vladimír Krejčí, který se před týdnem stal novým ředitelem 1. FC Slovácko.

Převezme mužstvo Mazura?

Klub z Uherského Hradiště nyní intenzivně shání nového trenéra. Jeho jméno ale zatím nikdo z vedení klubu oficiálně neprozradil. Podle dostupných informací je největším kandidátem na uvolněné místo Josef Mazura, který byl 23. září odvolán z lavičky prvoligového Zlína. "Trenér Mazura je mezi oslovenými kandidáty," připustil tuto variantu Krejčí.

Pátý trenér za poslední rok

Slovácko bude mít během jediného roku už pátého trenéra. V loňském roce byl po skončení podzimní sezony odvolán Pavel Malura, jehož vystřídal Leoš Kalvoda. Toho ale po sérii nezdarů čtyři kola před koncem druhé ligy nahradil Jiří Dekař. Až do posledního kola sice Slovácko bojovalo o postup, ale po domácí prohře s Příbramí se z návratu mezi českou elitu radoval soupeř. Jurkemik mužstvo převzal před začátkem letní přípravy.

tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události