Fotbal

Fotbalista Řezníček surově zbil mladíka, už má obvinění

Dvacetiletý fotbalista Mladé Boleslavi je obviněn z výtržnictví a ublížení na zdraví. Muž, kterého napadl, skončil v nemocnici.

Mladoboleslavský fotbalista Jakub Řezníček si v minulých dnech převzal trestní oznámení, kterému se několik měsíců vyhýbal.


"Trestní stíhání proti Řezníčkovi zahájila policie už v červenci," uvedla mluvčí příbramské policie Monika Schindlová. Fotbalista prvoligového mladoboleslavského týmu si však oznámení o stíhání nepřebíral.


"Před několika dny si úřední dopis už převzal," dodala mluvčí. Podle jejích slov však bylo vyšetřování případu, i přes zmíněný fakt, standardně vedeno.


Řezníček je obviněn z výtržnictví a ublížení na zdraví. Je podezřelý, že letos na jaře surově napadl jiného mladíka, který byl po útoku hospitalizován s pohmožděninami, zlomeninou zápěstí a dolní čelisti a otřesem mozku na jednotce intenzivní péče. Dobu jeho léčení odhadli lékaři na dva měsíce.


Policie provedla výslechy a sháněla potřebné důkazy a posudky. "Proto se dá nyní předpokládat rychlejší postup v případu," podotkla Schindlová.


Nadějnému útočníkovi za napadení hrozí až dva roky ve vězení.

Mediafax / tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události