Fotbal

Wenger: Rosický se vrátí nejdříve v březnu!

Wenger: Rosický se vrátí nejdříve v březnu!
Zdroj: TN.cz

Nekonečný příběh o Tomáši Rosickém pokračuje. Podle trenéra Arsenalu si soutěžní zápas nezahraje minimálně další tři měsíce.

Vypadá to, že "Malý Mozart" si již tuto sezonu Premier League nezahraje. V listopadu se motor české reprezentace podrobil operaci zraněné šlachy v Německu, která prý proběhla bez problémů, a měl se po rehabilitaci zapojit do tréninku. Ale vše se asi ještě o nějaký ten měsíc protáhne...

Wenger: Rosa se na trávník vrátí nejdříve v březnu

Podle hlavního lodivoda Arsenalu Arséna Wengera nyní Rosický rehabilituje a do Londýna se vrátí ještě před Vánoci. "Doba rekonvalescence je bohužel delší, než jsme čekali. Rosický momentálně absolvuje rehabilitaci, ale 17. prosince se má hlásit na Arsenalu. Pak s ním snad konečně budeme moci začít pracovat. Ale ještě to nějaký pátek bude trvat, než se Tomáš dostane na hřiště. Bude to ale nejdříve v březnu," uvedl Wenger.

Rosický naposledy nastoupil v soutěžním zápase 26. ledna, kdy si zahrál devět minut v FA Cupu proti Newcastlu, kde se také zranil.

Rada si musí rvát vlasy

Wengerova slova určitě nepotěšila trenéra reprezentace Petra Radu, který zoufale hledá středního záložníka. Marek Matějovský, který je první alternativou za populárního Rosu, v druholigovém Readingu nyní nenastupuje. Další variantou je probuzený Jan Šimák, ale ten nikdy nepodával vyrovnané výkony. I proto český fotbal čeká na agilního záložníka jako na spásu. "Já pořád věřím tomu, že Rosa se dá do pořádku, aby byl připraven na kvalifikační zápas v březnu. Momentálně s lidmi z Arsenalu nejsem v kontaktu, ale určitě mají lepší informace než já. Jsou na to ještě čtyři měsíce a já věřím, že do toho března bude fit," uvedl pro TN.cz Petr Rada. "S Tomášem jsem dnes nemluvil, protože je na regeneraci v Německu. Nechi ho zatěžovat zbytečnými otázkami," dodal.

hrc, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události