Hokej

Gólman Jágrova Omsku vyhozen kvůli alkoholu

Gólman Jágrova Omsku vyhozen kvůli alkoholu
Zdroj: oficiální zdroj

Americký brankář John Grahame skončil v ruském Avangardu Omsk. Vedení klubu ho vyrazilo kvůli problémům s alkoholem.

Vedení Jestřábů se k tomuto kroku rozhodlo kvůli "opakovanému porušování disciplíny ze strany hráče". Nekázeň gólmana úzce souvisí s alkoholem. Podle deníku Sport Express mu holdoval Grahame každý den několik posledních týdnů, což se podepsalo jak na jeho výkonech v brance Avangardu, tak na vztazích v kabině týmu.

Prezident a generální manažer si opilce vyzvedli
na záchytce

Osudné se stalo gólmanovi minulé úterý. To navštívil noční klub Atlantida. Při odchodu z podniku Grahama zastavila místní policie. Muži zákona značně opilého sportovce odvezli na záchytnou stanici. Tam ale brankář nezůstal dlouho, protože zakrátko se nepříjemná novinka dostala až k vedení Jestřábů. Pro brankáře si přijeli prezident klubu Kontantin Potapov a generální manažer Avangardu Anatolij Bardin.

Rebel, který nechodil na tréninky

Ti se poté rozhodli, že s Grahamem nehodlají dále spolupracovat. Denverský rodák se navíc v posledních dnech neúčastnil tréninků Omsku, ani nebyl na soupisce Jestřábů v duelech KHL. Avangard však i bez něho dokázal poslední dvě utkání vyhrát, když se v obou zápasech trefila jejich největší hvězda, útočník Jaromír Jágr. O konci amerického gólmana v Omsku se začalo psát okamžitě po incidentu. Informaci však klub potvrdil až po týdnu.

Kdo jej nahradí, se zatím neví

Avangard by však měl rád v kádru přece jen gólmana z ciziny a podle ruských médií by měl místo Grahama do klubu přijít "špičkový gólman ze zahraničí." Kdo by jím měl být, zatím není jasné.

Matador s letitými zkušenostmi z NHL

John Grahame podepsal smlouvu s Omskem v létě 2008 a bylo to jeho první angažmá v Rusku. Třiatřicetiletý gólman odchytal v KHL 20 utkání, ve kterých inkasoval 57 branek. Držel si tak průměr 2,85 gólu na zápas. Předtím působil Grahame 11 let v zámořské NHL, kde oblékl dres Bostonu Bruins, Tampy Bay Lightning a Caroliny Hurricanes. S Tampou v roce 2004 vyhrál Stanley Cup. Grahame si zahrál i za americkou reprezentaci na ZOH v roce 2006 a na MS o rok později.

jpz, tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události