Fotbal

Fotbalové Brno provedlo změny ve vedení

Karel Jarůšek končí na postu sportovního ředitele a Radek Bělák už není generálním ředitelem.

Změny v klubu byly oznámeny na úterní tiskové konferenci brněnského klubu, jehož hlavní postavou je majoritní vlastník 1. FC Brno Roman Pros.

Pros: Změny už byly potřeba

"Na základě neuspokojivých výsledků jsme se rozhodli provést změny. Dostali jsme se do stavu, kdy bylo třeba něco udělat, a my si myslíme, že to bude správné rozhodnutí," prohlásil Pros, který před sezonou toužil bojovat minimálně o druhou příčku. Ovšem čtvrtému celku minulé sezony podzimní část nevyšla, po 16 kolech je s 20 body na místě desátém. "Nebyl jsem spokojený, jak Karel Jarůšek řešil některé problémy, třeba kauzu Besta. Bělák zase udělal několik zásadních pochybení, takže nemohl v dané funkci pokračovat," podotkl Pros.

Bělák s Jarůškem budou v klubu působit i nadále

Přestože Bělák s Jarůškem přišli o své funkce, v klubu zůstávají. Bělák se od 1. ledna stane sportovním ředitelem místo Jarůška, který je i nadále předsedou představenstva. "To, že byli odvolání ze svých pozic, neznamená, že bych už s nimi nechtěl spolupracovat. Nelze vidět pouze to špatné. Pro náš klub udělali i leccos dobrého. Jejich názory rád uslyším," řekl Pros, jenž sám převzal roli generálního ředitele. "Chci být každodenně v kontaktu s mužstvem, trenéry a zaměstnanci klubu, takže budu mít informace z první ruky. Doposud jsem nebyl ve výkonné pozici, což jsem chtěl změnit. Budu na této židli sedět do doby, než přivedu nové lidi," uvedl majoritní vlastník 1. FC Brno.


Ke změně došlo také na pozici tiskového mluvčího, místo Zdeňka Vlacha bude styk s médii zprostředkovávat agentura gp production. "Chceme náš klub omladit a zlepšit jeho mediální obraz. Doufám, že komunikace bude daleko lepší než doposud," pravil Pros.

Klub hledá i trenéra

V brněnském klubu se stále hledá i trenér. Nabídku již odmítl Vítězslav Lavička a také Dušan Uhrin maldší, který po angažmá v rumunském Temešváru pobývá v Čechách. "Nabídku jsem dostal, a to velmi slušnou, ale odmítnul jsem ji," uvedl exkluzivně pro TV Nova Dušan Uhrin. Také uvedl, že jeho další trenérské kroky budou směřovat do zahraničí. "Intenzivně jednáme, protože chceme, aby tady byl nový trenér co nejdříve. V návaznosti na jeho příchod potom můžeme dělat změny v kádru," poznamenal Pros, který od konce října shání náhradu za odvolaného Petra Uličného. Věřím, že ve středu večer jméno nového brněnského kouče oznámíme," dodal Pros.

hrc, tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události