Fotbal

Tretí ročník Víkendu šampionů nabídne Austrii Vídeň a Slovan Bratislava

Diváci se mohou těšit na tradiční pražské rivaly Spartu a Slavii, ale také první historické vítěze Bohemians či Slovan Liberec.

Začátek zimní fotbalové přípravy obstará také třetí ročník halového turnaje Fortuna Víkend šampionů, ten se odehraje v pražské O2 Aréně o víkendu 10. a 11. ledna příštího roku.

Poprvé v historii se představí tým z Rakouska

Třetí ročník turnaje Fortuna Víkend šampionů nabídne několik novinek. Porvé se v Praze představí rakouský tým, konkrétně Austria Vídeň. Pořadatelé se snažili přivézt také tým z Německa, problém však zůstává v otázce financí. Zúčastněné celky totiž nedostávají peníze za pouhou účast. Hraje se pouze o prize money. Vítěz dostane půl milionu korun, druhý tým polovinu. Třetí celek získá sto padesát tisíc korun a čtvrtý výběr sto tisíc.

Turnaje se zúčastní osm celků, rozdělených do dvou skupin po čtyrech. Ve skupině A se představí Sparta Praha, Mladá Boleslav, Viktoria Žižkov a aktuální lídr slovenské ligy Slovan Bratislava. Ve skupině B na sebe narazí Slavia Praha, Bohemians 1905, Slovan Liberec a rakouská Austria Vídeň. Zápasy ve skupinách se hrají v sobotu 10. ledna systémem každý s každým na 2x15 minut. V případě nerozhodného stavu rozhodnou o vítězi pokutové kopy. V neděli se pak bude bojovat o konečné umístění.

Letos pouze čtyři hráči v poli

Další změnou je počet hráčů. Zatímco v předchozích ročnících bylo na ploše pět hráčů a brankář, nyní budou v poli pouze čtyři fotbalisté. "Gólů bude padat určitě víc a pro hráče to bude náročnější. Šancí bude daleko víc," prohlásil útočník Viktorie Žižkov Richard Kalod, nejlepší střelec loňského ročníku turnaje. Právě Žižkov je obhájcem vítězství, v prvním ročníku kraloval jiný pražský celek, Bohemians 1905.

Přenosy nabídne NOVA Sport i TV Nova

Pro všechny týmy půjde o zajímavé zpestření na začátku zimní přípravy, kdy se na nabírání kondice žádný fotbalista netěší. "Jde spíše o zpestření přípravy. Když se vyhraje, tak to jde pak líp," usmál se Kalod. Žižkov věnoval v předchozím ročníku část peněz za vítězství na charitu a tentokrát by to mělo být podobné. "Opět by to byl nějaký dětský domov, nebo nemocnice," dodal útočník Viktorie Žižkov.

Přenosy z turnaje budou k vidění na kanále NOVA Sport. Televize Nova pak také bude vysílat přímý přenos z finálového utkání.

hrc, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události