Sport

Holky z Vysočiny jsou v aerobiku nejlepší na světě

Hned dvě sady zlatých medailí si dovezli z mistrovství světa ve fitness aerobiku v Rusku členové Fanatic teamu z Havlíčkova Brodu.

Svěřenci trenéra Roberta Mrkvičky v Moskvě reprezentovali Českou republiku veleúspěšně. Zlato vybojovala dvě družstva - kadetské a juniorské.


Jenomže zatímco v kategorii kadetů Češi dominovali poprvé, mezi juniorkami havlíčkobrodské reprezentantky nenašly přemožitelky už potřetí v řadě.


Zdroj: oficiální zdroj


"Je to výjimečný úspěch, vždyť tři tituly mistra světa v řadě nedokázala získat ani ikona českého aerobiku Olga Šípková,“ upozorňuje trenér Mrkvička.

Za odměnu dostali od trenéra volno

Z titulu se přitom v Moskvě neradovala jen děvčata. Mezi kadetkami na sebe poutal pozornost i jediný mužský člen výpravy Marek Šotola. "Je fajn, že jsem u toho mohl být. Baví mě to,“ říká.


Trenér dal po návratu domů svým svěřencům do konce roku volno, hned v lednu se ale začnou úspěšní havlíčkobrodští sportovci chystat na další sezonu.


"Musíme secvičit novou skladbu, obměnit týmy a připravit se na další závody,“ dodává Mrkvička, který upozornil na důležitost týmové práce při tomto sportu. "Pokud v hokeji udělá hráč chybu, je tam ještě obránce a gólman, aby situaci zachránil, ale pokud udělá chybu jedna, tak to zkazí všem," řekl trenér Mrkvička.


Dušan Vrbecký, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události