Hokej

Slávistický talent Furch: Jsem flegmatik. Jen tak mě něco nerozhodí

Na vaše dotazy odpovídal v ON-LINE rozhovoru nadějný brankář hokejové Slavie Dominik Furch, který vychytal sešívaným výhru v derby nad Spartou.

Brankář týmu HC Slavia Praha, teprve osmnáctiletý Dominik Furch, patří k nejnadějnějším hráčům současného českého hokeje. Ve své kariéře hrál za Kobru Praha, krátce působil také v Havlíčkově Brodě, který je farmou právě pražského celku. Minulý rok si zachytal na mistrovství světa osmnáctiletých i na zimní olympiádě nadějí.


V extralize dospělých se poprvé ukázal už v sedmnácti letech, a to v utkání proti Vítkovicím. Momentálně je slávistickou brankářskou dvojkou, když kryje záda Adamu Svobodovi. "Jsme kamarádi, dává mi skvělé rady ohledně chytání. Jsem moc rád, že s ním můžu být v jednom týmu," řekla o slávistické jedničce hokejová naděje.  


Ve včerejším zápase jeho Slavie se Spartou mladý gólman zářil, i když to bylo jeho první derby. A hned se musel poprat také s nájezdy! Nakonec dovedl svůj tým do vítězného konce a byl vyhlášen nejlepším hráčem Slavie. "Bylo to super. A hlavně máme vítězství, i když na nájezdy. Měli jsem to vyhrát za tři body, ale i tak skvělý," řekl po zápase Dominik.

Odpovědi Dominika Furcha si přečtěte zde:

Rozhovor


Chválil ho i slávistický trenér Jiří Kalous: "Vynikající výkon podal Dominik (Furch). Víme, že je to velmi dobrý gólman s perspektivou a doufáme, že na sobě bude dál pracovat.


Momentálně se Dominik chystá na lednové mistrovství světa dvacítek, které se uskuteční po Vánocích v Kanadě. "Na světový šampionát se těším moc, bude tam určitě skvělá atmosféra. Doufáme, že uděláme nějaký výsledek," doufá mladý brankář, který se o místo jedničky popere se svými vrstevníky Jakubem Sedláčkem ze Zlína a Tomášem Vošvrdou z Vítkovic.  

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události