Hokej

Vrbata se vrací do Česka! Zájem mají všechny kluby kromě Slavie

Hokejový reprezentant Radim Vrbata na vlastní žádost skončil v Tampě Bay. Jeho angažmá v Česku nyní nic nebrání.

Když se tuto zprávu dozvěděly tuzemské kluby, nastal poprask. Podle hráčova agenta Jaromíra Henyše Vrbatu do svých řad lákají všechny celky z extraligy. Jedinou výjimkou je Slavia, která o něj nestojí. "O nabídkách vím, ale zatím nechci říkat, k jaké nabídce se přikláním. Rozmyslím vše s čistou hlavou a poté oznámím rozhodnutí," řekl tn.cz Vrbata.
Hledání ztraceného sebevědomí

Rodák z Mladé Boleslavi se v této sezoně v NHL vyloženě trápil. Za Blesky z Tampy odehrál 18 zápasů, ve kterých zaznamenal pouhé tři branky a tři asistence. Trenér Rick Tocchet ho tak na led začal posílat čím dál méně a Vrbata podle vlastních slov ztratil potřebné sebevědomí. "Sezona se nyvyvíjela podle mých představ, ani podle představ v klubu. Manželka je navíc v šestém měsíci těhotenství, tak nemělo cenu čekat, jak se situace vyvine. Proto si myslíme, že tohle bude nejlepší řešení," řekl serveru tn.cz Vrbata.


Sebevědomí mu po návratu do Evropy nejspíš ihned zase vzrostlo, protože zájem o jeho služby je vskutku enormní.


"Situaci kolem Vrbaty monitorujeme, jsem v kontaktu s ním i s jeho agentem. Zájem rozhodně máme " potvrdil sportovní manažer Mountfieldu Jaromír Látal.

Ve frontě stojí i Chomutov

Hlavním favoritem na získání sedmadvacetiletého hokejisty je nejspíš rodná Mladá Boleslav. "Konkrétně jsme to zatím ale neřešili,“ řekl generální manažer týmu Cyril Suk.


Podle Henyše chce Vrbatu celá řada klubů. "Zájem mají prakticky všichni z extraligy. Výjimkou je snad pouze Slavia," povrdil hráčův agent. "Zájem mají třeba i v prvoligovém Chomutově," dodal.

hum, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události