Fotbal

Brazilský fotbalista Ronaldo bude hrát za Corinthians

Býval jedním z nejlepších fotbalistů světa, ale pak přišly zdravotní problémy a také trable s nadváhou a stal se z něj nechtěný hráč. Nyní konečně našel své působiště - je jím klub Corinthians z rodné Brazílie.

Dvojnásobný mistr světa Ronaldo se totiž s klubem dohodl na smlouvě s brazilským klubem Corinthians. V úterý o tom informoval brazilský list Globoesporte.

Smlouvu dostal na rok

Slavný Brazilec se dohodl s Corinthians na roční smlouvě a v pátek bude představen jako nová posila klubu. Hráči Corinthians se po suverénní jízdě druhou brazilskou ligou letos vrátili do nejvyšší soutěže a ihned získali zvučnou posilu.
"Dosáhli jsme prozatím ústní dohody, ale v nejbližších dnech podepíšeme smlouvu. Obě strany vedly seriózní jednání, jsme s dohodou spokojeni," řekl Ronaldův agent Fabiano Farah.


Dohodu potvrdily i oficiální stránky Corinthians, které Ronaldův příchod označili jako 'fenomén roku 2009'. Dvaatřicetiletý fotbalista nehrál od února, kdy si ještě v barvách AC Milán poněkolikáté v kariéře poranil kolenní vazy. Dvojnásobný mistr světa a nejlepší střelec historie světových šampionátů však v rodné Brazílii stále platí za jednoho z nejlepších fotbalistů na světě.

tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události