Fotbal

Fotbalisty Brna povede Miroslav Beránek

Fotbalisty Brna povede Miroslav Beránek
Zdroj: oficiální zdroj

Bývalý asistent reprezentace Miroslav Beránek se ve středu stal novým trenérem prvoligových fotbalistů Brna.

O novém trenérovi intenzivně jednal generální ředitel 1. FC Brno Roman Pros, ale z kandidátů na místo odvolaného trenéra Petra Uličného prozradil jen jméno Vítězslava Lavičky.


Miroslav Beránek, který naposledy pracoval ve Spojených arabských emirátech u mužstva Al Wasl a vloni vybojoval titul s maďarským Debrecínem, se tedy ujme aktuálně desátého týmu ligové tabulky. Beránek s českou ligou má zkušenosti, prorože v sezoně 2002/2003 vedl Slavii Praha.

Brno hledalo až našlo

Brněnský celek byl od 11. kola Gambrinus ligy bez stálého hlavního trenéra, protože po odvolání Petra Uličného se celku ujal jeho asistent Aleš Křeček. Hned poté, co se klub rozloučil s Uličným, oslovil majoritní vlastník Pros bývalého sparťanského kouče Vítězslava Lavičku. Ten ale na opakovanou nabídku nekývl, přestože kromě trenérských pravomocí mu Pros nabídl pozici sportovního ředitele či manažera.


Další brněnskou volbou byl Dušan Uhrin mladší, který v minulém týdnu oznámil konec v Temešváru. Ovšem ani on se v Brně neobjeví. Nadále ho láká práce v zahraničí, navíc se o jeho služby zajímá Sparta.

Mediafax / tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události