Fotbal

Vyhráli MS bezdomovců, do své vlasti se ale vrátit nechtějí

Z fotbalového mistrovství světa bezdomovců se nechce vrátit hned patnáct účastníků.

V Australském Melbourne se konal fotbalový šampionát bezdomovců a ve finále si to rozdaly týmy Ruska a Afghánistánu. Po výsledku 5:4 se z triumfu radovali Afghánci. Jenže "houmlesákům“ se z civilizované země nechce a dělají vše pro to, aby odjíždět nemuseli.

Chtějí se zdržet déle...

Prozatím své výpravy opustilo patnáct bezdomovců a všichni shodně požádali o prodloužení platnosti víz, ale nikdo neví, jestli jim bude vyhověno. Úřady oznámily, že celou situaci budou analyzovat."Zatím zkoumáme, o jaký druh víz by se mělo jednat," uvedl mluvčí Australského emigračního úřadu. V seznamu žadatelů je podle britského deníku Herald Sun osm členů z vítězného mužstva Afghánistánu a sedm bezdomovců ze Zimbabwe.

Reprezentace Libérie vůbec neodletěla

Další zprávy hovoří o tom, že kompletní ženská reprezentace Libérie zmeškala letecký spoj do své země. Dá se tedy očekávat, že počet žadatelů o vízum se zvýší. V Melbourne tedy mají bezdomovců plnou hlavu a na klidu jim rozhodně nepřidá ani fakt, že stále není známo místo pobytu hráče, který přicestoval s výpravou Keni.


V loňském roce se fotbalový šampionát bezdomovců konal v dánské Kodani. Z toho se do rodné vlasti nevrátilo celkem 23 hráčů. 22 Afričanů a jeden Afghánec.

jpz, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události