Sport

V Praze se hraje špičkový poker o desítky milionů

V pražském hotelu Hilton se hraje jeden z turnajů pátého ročníku European Poker Tour (EPT), což je nejprestižnější evropská pokerová soutěž.

Praha je tak letos po Barceloně, Londýně, Budapešti a Varšavě již pátou evropskou metropolí, která vidí světovou sportovní akci toho největšího mezinárodního významu. Turnajový poker je považován ve světě za sport, protože se v něm uplatňuje ve velké míře soutěživost, strategie a především pokerové umění.

Startovné ve výši 135 tisíc korun

EPT je nesmírně populární akcí, protože se v této soutěži točí obrovské peníze. Navíc zvláště díky kvalifikačním turnajům na internetu je tento turnaj dostupný i pro široký okruh hráčů, kteří si nemohou dovolit tak vysoké startovné. To činí na pražském turnaji se všemi poplatky 5250 euro (asi 135 tisíc korun). V loňské soutěži vytvořilo 555 hráčů při nižším startovném 4700 euro celkový turnajový fond přes 2,5 milionu euro.Princip pokerového turnaje je takový, že hráči obdrží za své peníze určitý stejný počet žetonů a tyto žetony se snaží v průběhu turnaje rozmnožit na úkor ostatních hráčů. Hráč, který přijde o všechny žetony vypadává bez náhrady z turnaje. Turnaj končí, když zůstane ve hře poslední hráč, který tak získá všechny žetony soupeřů a nejvyšší podíl peněz z turnajového fondu. Každý pokerový turnaj má i určitý počet placených míst i pro další nejlepší hráče a ti jsou potom odměněni v daných poměrných částkách dle toho, v jakém pořadí byli vyřazeni z turnaje. Loňský vítěz EPT turnaje v Praze například získal částku 708 400 euro a poslední peněžně klasifikovaný hráč si odnesl z turnaje za 56. místo ještě částku 6 380 euro.

V Praze je připraven bohatý doprovodný program

Současné největší pokerové turnaje na světě se hrají v pokerové hře texas holdem. Jedná se o poker, v němž každý hráč dostane dvě karty, které nevidí jeho soupeři. Potom se dostane ve třech fázích (flop – 3 karty, turn 1 a river 1) do hry dalších 5 karet společných pro všechny hráče. V texas holdem pokeru existuje několik sázkových kol, v nichž se snaží hráči vyšachovat protihráče z účasti na banku. Vyhrává hráč, který nakonec sestaví nejlepší pokerovou kombinaci z pěti karet, nebo ostatní hráče donutí zahodit karty. Pokud jsou hráči ve hře málo aktivní, může je také z turnaje vyřadit i v daných časových intervalech neustále rostoucí povinná sázka zvaná blind, kterou musí hráči pravidelně platit.


Vedle hlavního turnaje je součástí pražského pokerového svátku i několik vedlejších turnajů s menším startovným. Zároveň se zde hraje na jiných stolech i poker, v němž žetony představují skutečné peníze a hráči získávají výhry po ukončení každé hry.

Čekají se rekordy, představí se letošní hvězda

Letošní European Poker Tour slibuje v pražském hotelu Hilton překonání rekordů v počtu účastníků. V peněžních fondech turnajů tedy budou velké peníze a v hlavní soutěži se očekává fond ve výši atakující 3 miliony euro což je asi 77 milionů korun.


Proto se také do Prahy sjela kompletní evropská profesionální špička v čele s letošním světovým šampionem z Las Vegas Peterem Eastgatem. Mladý Dán zvítězil v hlavním turnaji Word Series Of Poker a na svůj účet si připsal přes 9 milionů dolarů.

tn.cz / pokerman.cz,
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události