Fotbal

Policie zatkla fanoušky, na fotbalistu tmavé pleti křičeli "špíno"

Policie zatkla fanoušky, na fotbalistu tmavé pleti křičeli "špíno"
Zdroj: oficiální zdroj

Policie ve středu zatkla dva ze šestnácti fanoušků, podezřelých z rasistických urážek na adresu fotbalového útočníka Portsmouthu Sola Campbella.

Kapitán Portsmouthu a bývalý anglický reprezentant Campbell se stal obětí rasismu na konci září během ligového utkání s Tottenhamem, kdy na něj fanoušci pokřikovali různá rasistická hesla a označili jej za špínu. Přímo na stadionu však nebyl nikdo zadržen. Údajně nebyla míra nadávek tak velká, aby byl důvod někoho trestně stíhat či zatknout. Informaci ve středu přinesl server TeamTalk.


Anglická Fotbalová asociace (FA) se navíc nechala slyšet, že by bylo téměř neproveditelné zatýkat viníky přímo na stadionu. Jako důvod uvedla přítomnost velkého počtu diváků. Celá kauza se tak začala řešit až po podání oficiální žaloby.

Zatčeni zatím dva ze šestnácti výtržníků

Policie v Hampshiru zadržela dva ze šestnácti podezřelých fanoušků. "Vyšetřování bylo zaměřeno na identifikaci osob, které se provinily. Chceme tím dát jasně najevo, že nic podobného tolerovat nebudeme," uvedl policejní ředitel z Hampshiru. Příznivci byli usvědčeni na základě záběrů z kamer na stadionu.


"Cokoliv, co pomůže vymýtit takové chování, je dobrá věc. Pro takové věci není ve fotbale místo. Policie se zapojila do případu skvěle a udělala pokrok. Sol s nimi v celé věci spolupracuje a přidává svůj pohled," uvedl mluvčí Portsmouthu Gary Double.

V Anglii je dusno i kvůli Egypťanovi Midovi

Fotbalista Mido z Middlesbrough si musel zvyknout nejen na tvrdost anglického fotbalu, ale poslední dobou si musí zvykat i na urážky, které na něj směřují kvůli jeho islámské víře.
Premier League a především potom část fanoušků Newcastu jeho víru nemohou překousnout Útočníkovi dokonce složili píseň, která rozhodně není oslavná. Začíná asi takhle: “Mido má u sebe bombu...“

jpz, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události