Sport

Florbalový masakr v Ostravě: Česko vs. Itálie 12:2

Český celek bez problémů zvládl poslední zápas ve skupině domácího světového šampionátu a rozstřílel Itálii 12:2.

Už před zápasem bylo jasné, že po výhře suverénních Švédů nad Lotyšskem 12:4 si Češi určitě zahrají semifinále v Praze. V sobotu je v boji o jistotu medaile čeká Finsko, vítěz skupiny B. Trenér Zdeněk Skružný tak mohl na hřiště poslat i členy širšího kádru a ušetřil tak síly svým největším hvězdám. Do branky se při systému rotace českých gólmanů postavil navrátilec Kafka.

Zkušení borci předvedli parádní akci

První gól české reprezentace vstřelil v páté minutě z trestného střílení Milan Garčar. Muž s tradičním šátkem na hlavě několikrát naznačil italskému brankáři kličku do forhendu, a pak tímto způsobem opravdu skóroval.

O druhou branku českého výběru se v deváté minutě postarali dva z nejzkušenějších borců Skružného výběru. Radim Cepek se protáhl po pravé straně a balonek přesně vypočítaným obloučkem poslal na Kožušníkovu hokejku. Ten neměl problém trefit do odkryté klece a připsal si 39. gól v reprezentaci.

Italové snadnou kořistí

Třetí trefu českého týmu si připsal Milan Fridrich, který se ve 13. minutě nejlépe a nejrychleji zorientoval na hranici brankoviště a dorazil za záda dezorientovaného gólmana Itálie střelu Radka Sikory. Vzápětí se diváci v ČEZ Aréně dočkali i čtvrtého zásahu domácího celku a outsider byl “zralý na ručník“. Po ideálním pasu Novotného se v brankovišti pohotově prosadil Tomáš Sladký.


Český celek si udržoval trvalou převahu, další gól ale vstřelil až ve 27. minutě po dalším přesném Sikorově pasu Aleš Zálesný. Za další minutu už to bylo 6:0 pro domácí, to když se podruhé v zápase prosadil Kožušník. Svou premiéru v národním dresu si pak osladil Štěpán Slaný, který si vyměnil balonek s Novotným a definitivně odstartoval exhibici Skružného oveček.

Sikora trefil “desítku“

Novotný si připsal další asistenci do statistik za další minutu, kdy rychle zužitkoval výhodu jednoho muže v poli Fridrich. Pro něj to byla druhá branka v zápase a celkově desátá v reprezentaci. Těsně před koncem druhé třetiny se dočkali i Italové, když při ojedinělém výpadu našel beckhandem skulinu mezi nohami Kafky Fabio Mutti.

Desáté branky v hostující síti se ochozy v ostravské ČEZ Arény dočkaly ve 48. minutě, kdy se podruhé v zápase prosadil Sikora. S blížícím se závěrem už Češi polevili v koncentraci, z čehož těžil Marco D´Agostini a snížil. Na konečných 12:2 z pohledu domácích pak upravili Novotný a Folta.

MS florbalistů, Ostrava:

Skupina A:

Česká republika - Itálie 12:2 (4:0, 5:1, 3:1)

Branky: 5. Garčar (tr. stř.), 9. Kožušník (Cepek), 13. Fridrich (Sikora), 14. Sladký (Novotný), 27. Zálesný (Sikora), 28. Kožušník (Ostřanský), 30. Slaný (Novotný), 31. Fridrich (Novotný), 38. Sikora (Fridrich), 48. Sikora (Zálesný), 57. Novotný, 60. Folta (Novotný) - 40. Mutti (Caroprese), 55. D´Agostini (Terlizzi). Rozhodčí: Baumgartner, Kläsi (oba Švýc.). Vyloučení: 0:2. Využití: 1:0. Diváci: 4099.

Česká republika:
Kafka - Jakůbek, Garčar, Trnavský, Chrápek, Slaný, Folta - Kožušník (41. Nesměrák), Cepek, (41. Fojta), Ostřanský (41. Skalík) - Zálesný, Fridrich, Sikora - Richter, Novotný, Sladký.
Itálie: Cazzato - Felix, Beffa, Fantuz, Boggia, Unterhofer, Agrusti - Terlizzi, D´Agostini, Santoro - De Icco, Pellegrini, Mutti - Amstutz, Mori, Pondaco.

dfk, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události