Fotbal

Rozhodčí v Argentině budou používat speciální sprej

Opravdu revoluční novinka čeká na rozhodčí v Argentině. Sprejem budou na trávník stříkat čáry.

Také vás při fotbale štve, když rozhodčí neustále posouvá zeď hráčů směrem dozadu? Bránící fotbalisté mají neustále tendence zkracovat pravidly vymezenou vzdálenost, kterou musejí dodržovat. V Argentině by s tím měl být konec.


Sprej, který po půlminutě sám zmizí


Rozhodčí tam budou od příštího roku používat při zápasech speciální sprej, který bude chránit exekutora volného přímého kopu před obránci soupeře. Sudí udělá pomocí spreje na trávníku čáru ve vzdálenosti 9,15 metrů od míče, kterou nebudou smět bránící hráči překročit. Za třicet vteřin pak značka zmizí.


Vynálezce speciálního spreje Pablo Silva přišel s inovativní myšlenkou poté, co v amatérském utkání neproměnil volný přímý kop. "Prohrávali jsme v 88. minutě 0:1 a měli výhodu volného přímého kopu. Já se k němu postavil a trefil jen zeď, která ode mě byla vzdálená pouhé tři metry," poukázal již dříve v rozhovoru pro agenturu Reuters.


Vynálezce spreje: přišel jsem na to, když se mnou cloumal vztek


"Rozhodčí nikomu neudělil kartu, prostě se nic nestalo," kroutil hlavou. "Když jsem pak jel ze zápasu domů, cloumal mnou vztek a bezmoc. Došlo mi, že musíme vymyslet prostředek, jak takovým situacím předejít," dodal.


Speciální sprej si už odbyl premiéru v zápasech druhé nejvyšší argentinské soutěže a používají ho také na stejné úrovni v Brazílii.

Mediafax, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události