Hokej

Rangers možná vymění obránce Rozsívala za Seana Averyho

Tým NHL Dallas Stars by se mohl problematického útočníka Seana Averyho zbavit výměnou za českého obránce. Informaci přinesla televize ESPN.

Co se Seanem Averym? To je otázka, kterou řešili šéfové Dallasu celý minulý týden. Avery byl za sprosté televizní vyjádření na adresu svých bývalých přítelkyň potrestán zákazem startu v šesti zápasech. Tento týden mu trest vyprší, jenže je téměř jisté, že se do sestavy Dallasu nevrátí.


Spoluhráči nemají Averyho rádi a veřejně už řekli, že nechtějí, aby se tento nevyzpytatelný člověk vrátil do jejich kabiny. Všichni odmítli jeho omluvu a svůj postoj demonstrovali naprosto jasně: ze šatny odmontovali cedulku se jmenovkou AVERY. Provokativní útočník do party v Dallasu zkrátka nikdy nezapadl. Prý se s nikým nebavil, neustále měl v uších sluchátka a před zápasy do poslední možné chvíle surfoval na internetu na svém notebooku.

"Myslím, že někdy v příštím týdnu budeme mít úplně jasno,“ řekl po krizovém setkání šéfů klubu generální manažer Les Jackson. Podle televizní stanice ESPN by se mohlo schylovat k zajímavému přestupu. Avery by se mohl vrátit do Rangers, kde se mu v předchozích dvou letech dařilo, na opačnou stranu by mohl putovat český reprezentant Michal Rozsíval.


Rangers chtějí ušetřit peníze na Matse Sundina


Proč by Rangers něco takového vlastně dělali? Proč by se zbavovali jednoho ze svých nejlepších beků a vzali si hráče, který má na čele vypálené slovo problematický? Za vším jsou samozřejmě peníze. Rangers by se zbavili Rozsívalova platu – obránce má totiž smlouvu na čtyři roky v celkové výši 20 milionů dolarů. Není to tak, že by v klubu nebyli spokojeni s tím, jak Rozsíval hraje, ale zkrátka potřebují jednoho z obranné dvojice Rozsíval - Redden vyměnit. Redden má ve smlouvě klauzuli, že nemůže být vytrejdován. Rozsíval ne, proto je snadným terčem.


Podle zdrojů ESPN by Avery hned putoval na farmu do Hartfordu v AHL, čímž by klub ušetřil další místo pod platovým stropem. Je totiž veřejným tajemstvím, že Rangers stále vábí švédského útočníka Matse Sundina, který si vybírá klub, za který bude hrát. Jezdci by se Sundinovi líbili – má tam plno kamarádů krajanů, třeba brankáře Lundqvista nebo útočníka Näslunda.


Pokud Sundin kývne, je Rozsíval v ohrožení


Sundin je tento týden v New Yorku a s generálním manažerem Rangers Glenem Satherem se setká. Pokud Švéd na nabídku kývne, znamenalo by to pravděpodobně Rozsívalovo stěhování do Dallasu. Pokud bude Sundin dále váhat, může Rozsíval zůstat v klidu. V Dallasu ale budou muset hledat nové místo pro vypuzeného hráče.

Roman Jedlička
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události