Fotbal

Fotbalista Rooney šlápl úmyslně soupeři na hrudník

Fotbalista dánského Aalborgu obvinil po zápase Ligy mistrů s Manchesterem United domácího útočníka Waynea Rooneyho z nesportovního jednání.

Dánský celek přijel na Old Trafford s nálepkou jasného outsidera, jeden z nejlepších fotbalových klubů planety ale překvapil a remizoval s United 2:2.

Risgaard: Skočil mi na hrudník

Aalborg dokonce vedl 2:1, ale Rudým ďáblům se podařilo alespoň vyrovnat zásluhou přesné střely Waynea Rooneyho. Mladý anglický reprezentant na sebe ale strhl pozornost spíš v negativním ohledu.


"Skočil mi na hrudník. Rozhodčí to asi neviděl. Kdekoli jinde než tady by to byla červená karta," stěžoval si na chování Rooneyho po zápase hráč Aalborgu Kasper Risgaard na stránkách BBC. "Nevím, proč to udělal, ale myslím si, že byl trochu frustrovaný. Kdekoli jinde na světě by to byla červená karta."

Rooney šlápl na protihráče, omluvil se a je to o.k.

Rooney vyvázl zatím bez trestu, ale ještě není všem dnům konec. Vedení UEFA totiž uvedlo, že celou situaci dodatečně prošetří, a pokud shledá počínání útočníka United nesportovním, vyměří mu patřičný trest. Mohl by tak přijít o jarní osmifinálové zápasy Ligy mistrů.


Fotbalista Manchesteru se sice protihráči za svůj prohřešek omluvil, podle anglického serveru BBC ale pouze nepříliš provinilými slovy: "To je prostě fotbal."


Risgaardovi to ale stačilo a Rooneymu odpustil. "To se ve fotbale prostě stává. Přestože mám na těle modřiny, on se omluvil a je to o.k."

Rooneyho gól proti Aalborgu si můžete prohlédnout na videu:

"Rooney dnes vypadal frustrovaně. Pro tak úžasného fotbalistu tohle není dobrá vizitka, měl by se umět ovládat. Hlouposti se ve fotbale stávají, ale šéfové Ligy mistrů se o to postarají, pokud na videu něco uvidí. O to nemám strach," řekl trenér Aalborgu Allan Kuhn.

dfk, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události