Fotbal

Radek Šírl: Určitě se někdy vrátím do české ligy

Vítěz Poháru UEFA a fotbalového Superpoháru Radek Šírl odpovídal na dotazy čtenářů tn.cz.

Významné fotbalové trofeje Pohár UEFA a Superpohár poprvé zamířily do České republiky. Ve čtvrtek je přivezl záložník Zenitu Petrohrad a národního týmu Radek Šírl, který je při své nejúspěšnější sezoně letos získal s ruským klubem. "Cennější je pro mě pohár pro vítěze Poháru UEFA. Vyhrál jsem ho ještě před Superpohárem," řekl čtenářům Šírl.


Rozhovor


Český reprezentant se už na fotbalovém trávníku utkal se spoustou hvězd světového formátu, v neposlední řadě také s Pavlem Nedvědem. “Je to naprosto super kluk. Sešli jsme se před zápasem i po zápase, o nějaké nadřazenosti z jeho strany nemůže být řeč,“ poznamenal přesvědčivě.


A jak vidí svou nejbližší budoucnost? "Určitě chci dodržet smlouvu s Petrohradem, líbí se mi tam. No a potom se klidně vrátím do české ligy," potěšil všechny své fanoušky. A kde konkrétně by rád zakotvil? "Půjdu tam, kde mě budou chtít. Ale rád bych hrál někde blízko Prahy..." nastínil své představy.

V elitní společnosti

Pohár UEFA je druhou nejuznávanější evropskou klubovou soutěží a Petrohrad jej letos získal poté, co v květnovém finále zdolal Glasgow Rangers. Šírl se po Jiřím Němcovi, Radoslavu Látalovi, Patriku Bergrovi a Vladimíru Šmicrovi stal jeho pátým českým vítězem.


Superpohár zase ruský klub získal v srpnu díky výhře nad Manchesterem United, šampionem Ligy mistrů. Před Šírlem z českých fotbalistů Superpohár získali Berger, Šmicer, Pavel Nedvěd a Marek Jankulovski.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události