Fotbal

Zavržený Besta: Střeštík? V tom problém není

Fotbalový útočník Aleš Besta nevyloučil návrat do brněnské kabiny. Rozhodne se po schůzce s koučem Miroslavem Beránkem.

Na sklonku října se do té doby slušně rozjeté Brno dopustilo chyby, za kterou pykali sportovní ředitel Karel Jarůšek i oba trenéři. Ze dne na den v týmu skončil útočník Aleš Besta, jenž byl jediným opravdovým střelcem týmu. Náhradu za něj nenašel ani Petr Uličný ani Aleš Křeček.


Křeček ho nepřemluvil. Teď je na řadě Beránek


Nový brněnský lodivod Beránek jiného snajpra hledat nehodlá a chce přijít s “prosíkem“ právě za Bestou
. “Já to teď nechci komentovat. Až mě pan Beránek zkontaktuje a promluvíme si, řeknu k tomu víc,“ poznamenal exkluzivně pro tn.cz sám Besta.


Jeho unáhlený vyhazov z Brna mu paradoxně pomohl. V klubu si uvědomili, jak moc cenný pro ně byl, a vyjednávací pozice se tak naprosto změnily. “Můj návrat si přál už trenér Křeček, ale já odmítl,“ přiznává Besta.


Na otázku, zda má problém s tím, že by se v kabině opět potkal se záložníkem Markem Střeštíkem (jejichž vzájemný spor byl rozbuškou Bestova padáku), bleskově odpověděl: “To ne, v tomhle problém není. Důvody, proč jsem se do Brna nevrátil, byly jiné. Ale mluvit o nich nechci,“ prohlásil rezolutně.


Charlton by ho bral. Ale zadarmo


Je možné, že se Besta tou dobou viděl v Anglii, konkrétně v druholigovém Charltonu. Ten českého útočníka týden testoval a nakonec se rozhodl ho angažovat, jenže mělo to háček: “Vzali by si mě, ale až v létě. A to proto, aby za mě Brnu nemuseli nic platit,“ objasňuje Besta, kterému za půl roku končí na Moravě smlouva. A být dalších šest měsíců bez fotbalu – to brněnský šutér neakceptoval.


Jenže co s ním bude, pokud se s Beránkem nedohodnou? Zřejmě by zakotvil v jiném týmu Gambrinus ligy. Nabídky prý má. “Pár jich je, ale zatím jsem o nich s nikým nejednal,“ uzavírá Besta.

hum, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události