Motorsport

Hamilton: Ke schválení jednotných motorů nedojde

Podle britského mistra světa Lewise Hamiltona nedojde ke schválení jednotných motorů, které má vést ke snížení nákladů ve formuli 1.

"Myslím si, že ke schválení jednotných motorů nedojde. A to z jednoho prostého důvodu. Nikdy to nedovolí výrobci motorů, kteří hrají v tomto sportu velmi důležitou roli,“ řekl rozhodně Hamilton.

Mosley: Zavedení jednotných motorů a převodovek sníží náklady až o osmdesát procent

Už ve středu v Monaku došlo na setkání zástupců Asociace týmů F1 a Mezinárodní motoristická federaceFIA k ratifikaci plánu, který má v příštích dvou letech výrazně snížit náklady v F1. Čeho se přesně týká bude zveřejněno v pátek, tedy hned poté, co jej schválí FIA. K dohodě došlo přesně 5 dní poté, co byla japonská automobilka Honda nucena vzhledem ke globální ekonomické krizi opustit prestižní seriál. Prezident FIA Max Mosley chtěl, aby nařízení o jednotných motorech a převodovkách přišlo v platnost v roce 2010, což by týmům mělo ušetřit až 80% výdajů.

Hamilton: S jednotnými motory už nebude F1 tím, co bývala

Podle britského pilota by schválení plánu o standardních motorech vedlo k tomu, že F1 už nebude tak vzrušující. Na druhou stranou si třiadvacetiletý šampion myslí, že je třeba snížit vzrůstající náklady s ohledem na ekonomickou krizi. "Na jednu stranu se vedení snaží za každou cenu snížit náklady, na druhou stranu však přichází s velkým množstvím novinek, které stojí také spoustu peněz. Tyto dvě síly je nutné udržet v rovnováze,“ upozorňuje Hamilton. "Snaží se dělat svoji práci nejlépe jak dovedou, aby snížili náklady a já je podporuji,“ myslí si nicméně Hamilton.

Do nové sezony půjde britský pilot s pokorou

Po svém senzačním vítězství ve světovém šampionátu, ve kterém triumfoval o jediný bod před Felipe Massou, už myslí mladý Brit na obhajobu titulu. Ačkoliv se pilot McLarenu nezúčastnil nedávného testování v Jerezu, tak si myslí, že má před sebou jeho tým spoustu práce. "V tuto chvíli se nacházíme na začátku, ve fázi designování a stavby úplně nového auta,“ řekl Hamilton, který už se pomalu začíná soustředit na nadcházející sezonu. V ní se podle svých slov nebude muset vypořádávat s takovým tlakem.


„Pokud nastupujete do sezony s titulem mistra světa v kapse, tak máte samozřejmě mnohem více sebevědomí. Na druhou stranu nemůžete být až moc sebevědomí a v pohodě, musíte se vrátit nohama na zem. Rozhodně si neříkám, tak a teď jsem šampionem a další titul už je můj. Musím začít od začátku, jako bych právě do toho sportu vstoupil," uzavřel Brit.

jvl, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události