Fotbal

Trenér Liverpoolu Benitez nevěří vlastním hráčům

Nestává se příliš často, aby trenér prvního týmu v lize veřejně prohlásil, že nemá šanci vyhrát titul. Rafael Benitez to udělal.

Liverpool vede anglickou Premier League o bod před Chelsea, o šest před Manchesterem United a o osm před Arsenal. Je tedy zatím pohodlně nejlepší z „Velké čtyřky“. Většinou si trenéři skrze média nahánějí strach a nešetří silnými slovy. Benitez však v anglickém listu The Sun prohlásil naprosto šokující věc:


„K zisku titulu potřebujeme, aby všichni tři naši soupeři nějak klopýtli. Jenže je velmi nepravděpodobné, že zaváhají všichni najednou. Takže bychom neměli moc očekávat, protože to se prostě nestane.“


Majitelé Liverpoolu: nechceme syšet nic, co zpochybňuje náš titul


Těžko říct, jak na tato slova zareagují šéfové klubu. Trenér, který veřejně skládá zbraně v situaci, kdy je v čele ligy, asi bude mít co vysvětlovat. Majitelé Liverpoolu Tom Hicks a George Gillett už jasně řekli, že nepřipustí další slova, která by měla zpochybňovat fakt, že Liverpool je na dobré cestě získat první titul od roku 1990.


„Všechny tři kluby za námi mají větší rozpočet než my,“ dodával v rozhovoru Benitez. Dost možná toto nejsou slova poraženectví, ale Benitez prostě zkouší novou taktiku. Tímto se snaží ze svých hráčů sejmout tlak veřejnosti a vlastně tím říká: moc od nás nečekejte, ale budeme se vás snažit potěšit.


Benitez už jednou vyhrál ligu před bohatšími týmy


Vždyť už ve Španělsku dokázal Benitez porazit bohatší a slavnější kluby. Když s Valencií vyhrát španělský titul, také tehdy za sebou nechal real Madrid a Barcelonu.

tn.cz, jed
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události