Fotbal

Uzdravil hvězdy světového sportu. Dá dohromady i Rosického?

Uzdravil hvězdy světového sportu. Dá dohromady i Rosického?
Zdroj: oficiální zdroj

Říká se o něm, že je vůbec nejlepší doktor na světě přes sportovní zranění. Teď je u něho Tomáš Rosický.

Trampoty Tomáše Rosického, které se týkají jeho zranění, pokračují. Vzhledem k tomu, že první operace, které se český záložník podrobil před měsícem u specialisty v Německu, zřejmě nezabrala, tak ho Arséne Wenger posadil na první letadlo a poslal zpět do Evropy.

Pomůže Rosickému světová kapacita?

Revizi Rosického zranění má provést věhlasný klubový doktor Bayernu Mnichov a německé reprezentace Hans Müller-Wohlfarth, o němž se říká, že je na úplné špicce v léčení zranění způsobených při sportu. Pomohl mimo jiné fotbalistům Jürgenu Klinsmannovi, Ronaldovi, Michaelu Owenovi či trojnásobné vítězce newyorského maratonu Paule Radcliffové nebo sprinterovi Greenovi.


Léčebné praktiky mnoha německých doktorů jsou kontroverzní. Mimo jiné používají injekčně látku nazvanou Hylart, která je získávána z hrudníku kohoutů. Léčba se používá při zraněních kolene, když podporuje tvorbu kloubního mazu. O Wohlfarthovi je známé, že navíc prý používá injekčně med či telecí krev.

Wenger: Trvá to déle, než jsme předpokládali

“Rekonvalescence trvá déle, než jsme předpokládali,” řekl trenér Arsenalu Arséne Wenger. “V tuto chvíli probíhá rehabilitace. Zpátky v Londýně by měl být Tomáš 17. prosince a poté s ním snad budeme moci začít pracovat. Ale samozřejmě ne hned, nejdříve v březnu,” předpokládá trenér Arsenalu.


Rosický absolvoval první operaci v květnu v Londýně. Už předtím oznámil, že se kvůli zranění nebude moci zúčastnit mistrovství Evropy. Na začátku srpna kouč Arsenalu Arséne Wenger uvedl, že by se český záložník mohl vrátit na hřiště v září. Místo toho však Rosického začal operované místo bolet a musel přerušit přípravu.


V dalších týdnech musel francouzský trenér předpovědi o návratu českého hráče neustále měnit. Naposledy koncem října Wenger prohlásil, že by se Rosický měl objevit v dresu Arsenalu na přelomu roku.

Ošklivě zraněný Eduardo už je fit

Zatímco návrat Tomáše Rosického je v nedohlednu, tak jeho spoluhráč Eduardo už od úterka “vesele hopká” za rezervu Arsenalu po trávníku. “Je to pro nás skvělá zpráva,” komentoval Wenger návrat naturalizovaného Chorvata, který se zranil přibližně ve stejné době jako Rosický. V zápasu Premier League ho na dlouhé měsíce vystavil do autu brutálním zákrokem birminghamský Martin Taylor, který Eduardovi ošklivě polámala nohu.


“Vzhledem k tomu, že je na tom fyzicky výborně, tak si myslím, že mu bude stačit zhruba šest týdnů, aby se dostal do formy a mohl nastoupit za první tým,” uzavřel spokojený Wenger.

jvl, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události