Fotbal

Střet Bohemek se vyostřuje. Přijde ta vršovická o hráče?

Kocourkov značka Bohemians aneb jak se vyznat v zelenobílém světě.

Ve zvířecí říši platí klokan za nekonfliktní zvíře, ve fotbalové džungli by ho však na lopatkách rádo vidělo hned několik lidí. Především pak majitel klubu ze Střížkova Karel Kapr, jenž se spojil s šéfem akciové společnosti FC Bohemians Praha Michalem Vejsadou, aby společnými silami obrali vršovickou Bohemku o zhruba 500 jejích fotbalistů.

Jak to celé vlastně začalo?

Abyste pochopili, v čem je jádro vleklého sporu, musíme se společně vrátit do ledna roku 2005. Tehdy byl uvalen konkurz na zkrachovalý FC Bohemians Praha, v jehož areálu se prý dokonce procházely i krysy, a za mohutné podpory fanoušků vznikl nástupnický celek Bohemians 1905. K němu se přihlásila drtivá většina veřejnosti včetně klubových legend, jenže mělo to háček.Ještě předtím totiž tělovýchovná jednota TJ Bohemians Praha přenechala logo a jméno druholigovému Střížkovu, který dnes hraje nejvyšší soutěž. Jeho majitel Karel Kapr považuje svůj klub za oficiálního nástupce zkrachovalé chlouby z Vršovic a konkurenčním Bohemians 1905 háže neustále klacky pod nohy. Nyní se navíc spojil s poněkud tragikomickou postavou spletitého příběhu, bývalým zápasníkem Michalem Vejsadou.


Ptáte se, kdo to je a jakou má v celé kauze roli? Prostovlasý muž v pozadí je šéfem zkrachovalé Bohemky z roku 2005, která je v konkurzu a svým věřitelům dluží částku přesahující 25 milionů korun. A právě Vejsada, kterému se díky tomu, že zbohatl na obchodu s grilovanou drůbeží, přezdívá “Kuře“, je dalším silným odpůrcem Klokana z Vršovic. Hlavní role už jsou vysvětleny, teď tedy k nejnovější fázi děje…

Klokanovi hrozí, že přijde o mláďata

Kapr s Vejsadou si uvědomili, že pokud mají být v boji s populární Bohemkou 1905 úspěšní, musí spojit síly. "Naše první společné kroky povedou k tomu, abychom pravou Bohemku vyvedli z konkurzu, poplatili věřitele a společně pokračovali v tradici a historii klubu Bohemians Praha. Chceme vybudovat jeden klub," poznamenal první muž prvoligového Střížkova Karel Kapr. Jenže spojení dvou ambiciózních podnikatelů si lze vysvětlit i mnohem prozaičtěji. Chtějí zvýšit tlak na svaz, aby obral vršovický klub o téměř 500 fotbalistů...Jedná se o hráče, kteří byli v roce 2005 převedeni na nynější vršovické Bohemians. Mezi nimi figurují také jména jako Jan Morávek, Václav Kadlec či střelec Příbrami Daniel Huňa. Ti všichni by se vrátili do rukou Vejsadovi, který by je s pomocí Kapra prodal, zaplatil by své pohledávky a pak by se zálibně díval, jak krachuje Klokan z Vršovic. "Těch hráčů, které si Bohemians 1905 koupili potom sami, se to samozřejmě netýká," ujišťuje “štědrý“ Kapr.

Přibyl: Hráči nejsou součástí konkurzní podstaty

Ve Vršovicích jsou zatím klidní, z výhružek svých rivalů si těžkou hlavu nedělají. "O tom, že spolu Kapr s Vejsadou spolupracují, víme dávno. Podali jsme vylučovací žalobu na to, že hráči nejsou součástí konkurzní podstaty, a soud ještě nerozhodl. Hráči jsou zaregistrováni u nás, na tom se nic nemění," poznamenal šéf Bohemians 1905 Lukáš Přibyl.

hum, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události