Sport

Češi vyzvou Finy v bitvě o finále mistrovství světa

Klíčová bitva čeká české florbalisty dnes v O2 Areně. Do cesty se jim postaví výběr Finska, který je v duelu jasným favoritem.

Češi si mohou splnit medailový sen. Stačí jim k tomu jen jedna výhra a otevřou brány finále domácího šampionátu. České florbalisty by dnes mělo za úspěchem hnát minimálně deset tisíc diváků. A svěřenci Zdeňka Skružného budou podporu potřebovat - Finsko totiž na turnaji ještě neokusilo hořkost porážky a podle odborníků má nejsilnější tým na MS.

Zlepší Češi bilanci?

Češi hráli semifinále MS hned čtyřikrát, ale jen jednou byli úspěšní. Tentokrát ale bude český tým o finále bojovat poprvé v domácím prostředí.


Trenér Skružný věří, že jeho týmu pomohou i diváci, jako tomu bylo v uplynulém týdnu v Ostravě. "Budeme hrát maximálně koncentrovaně. Čekám, že to bude před vyprodanou O2 Arenou největší utkání v historii českého florbalu,“ řekl český trenér, který si pochvaluje, jak jeho svěřenci drží při sobě. Češi společně chodí hrát stolní tenis, v kabině visí motivační slogany a včera hráči společně relaxovali ve vířivce. To vše by mělo pomoci semknout se a podat výkon za hranicí možností.

Finové touží po skalpu Švédska

Finové jsou v dnešním utkání jasným favoritem. Navíc již před turnajem vyhlašovali, že jejich hlavním cílem je sesadit z trůnu Švédy. Proti české reprezentaci z 18 zápasů prohráli jen jediný a dvakrát skončil duel remízou. "My můžeme jenom překvapit. Podle mě nikdo z finské veřejnosti nepředpokládá, že by mohli prohrát. Valná většina hráčů si myslí, že to sice nebude úplně v klidu, ale zvládnou to," uvedl trenér Zdeněk Skružný.

Chytat bude Rytych

Poslední tajenka je rozluštěna. Do české branky se postaví David Rytych.

Sestava českého týmu:

Rytych
Jakůbek, Garčar - Ostřanský, Cepek, Kožušník
Chrápek, Nesměrák - Sikora, Fridrich, Zálesný
Folta, Slaný - Fojta, Richter, Sladký
náhradníci: Kafka - Trnavský - Novotný, Skalík.


Utkání začíná v 16:10 a přímým přenosem ho vysílá stanice Eurosport.

hrc, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události