Hokej

Ukřivděný hokejista Rosa: Přemýšlím o návratu do české ligy

Český hokejový útočník Pavel Rosa, který působí v ruském klubu Avangard Omsk v KHL, si stěžuje, že nedostává tolik prostoru na ledě a už nehraje po boku největší hvězdy Jestřábů Jaromíra Jágra.

"Všechno je nyní jiné," vylévá si srdce mostecký rodák. "Jsem v Rusku už pět let a nikdy jsem nepřemýšlel o návratu do naší ligy, až teď," přiznává Rosa v rozhovoru. "Pro hráče je velmi těžké, když mu klub dává najevo, že mu nevěří," stěžuje si na poměry v Omsku.

Propustit či nepropustit?

"Teď hraji minimálně. Oddělili mě od Jágra," smutní nad trestem za nedostatečné výkony jednatřicetiletý forvard. "Hodně na sobě pracuji a výsledky určitě přijdou," věří Rosa, že kouč Fleming ho opět vezme na milost. Ovšem právě kanadský specialista stál za propuštěním Rosy, které nakonec zrušil až manažer týmu Anatolij Bardin a českému hráči se omluvil. "To je problém Ruska. Smlouvu vám můžou zrušit v okamžiku. Tohle v NHL neexistuje," zlobí se nad praktikami v Kontinentální hokejové lize útočník.

Český hokejista si s trenérem Flemingem nerozumí

Rosa zároveň přiznává, že s trenérem Flemingem si zrovna "nesedli". "Když k týmu přišel, okamžitě změnil celý systém hry. Místo typického ruského stylu, začal prosazovat kanadský s nátlakovou hrou. Jeho pokynům jsme v obecné rovině rozuměli, aspoň natolik, abychom věděli, co po nás chce," vyvrací Rosa spekulace, že za herní krizí stála špatná komunikace mezi trenérem a hráči. "Pak přišly výhry, najednou se to ale zlomilo a přišla černá série," popisuje forvard houpačku výsledků Omsku.


Ovšem o jeho spokojenosti v sibiřské metropoli nemůže být ani řeč. "Možná je to tím, že dřív v týmu nebyly hvězdy a záleželo na každém hráči… Svým způsobem jsem si zvykl, že v Rusku je všechno trochu jiné," krčí rameny a uzavírá debatu Rosa, který v kádru Jestřábů hraje už třetí sezonu.


V té aktuální Rosa odehrál 29 zápasů, ve kterých dal sedm gólů a na dalších šest přihrál. Vedení Omsku však od někdejšího nejproduktivnějšího hráče superligy očekávalo více.

jvl, Mediafax / tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události