Fotbal

Berbatov se vrací na místo činu. Vypískají ho fanoušci?

Na šlágr sobotního programu Premier League Tottenham - Manchester United se upírají oči z celého světa. "Zrádce" Dimitar Berbatov se totiž vrací na White Hart Lane. Nyní již ale jako host.

Odchod bulharského kanonýra do Manchesteru United v poslední den přestupního termínu velmi rozlítil fanoušky Tottenhamu. Ti totiž Berbatovovi vyčítají, že přestoupil až na poslední chvíli a nedal tak šanci Kohoutům sehnat adekvátní náhradu. "Naši fandové za fotbal platí, takže mají jednoznačné právo na to hráče vypískat, nebo povzbudit,“ řekl před sobotním utkáním trenér Tottenhamu Harry Redknapp, který tak avizoval, že populárního Berbatova čeká v Tottenhamu peklo.

I když nenastoupí, má se na co těšit...

Berbatovův návrat na White Hart Lane se v anglických médiích probírá ze všech možných úhlů. A všichni se shodují, že od příznivců Spurs se bulharský snajpr dočká nepříjemného přivítání. I přesto, že je sedmadvacetiletý útočník zraněný a do hry s největší pravděpdobností nezasáhne, od fanoušků týmu z White Hart Lane moc vlídných slov pravděpodobně neuslyší. "Berba tady nebude vítán s otevřenou náručí," uvedl šéf fanoušků Tottenhamu. "Doufám, že mě fanoušci pochopí. Chtěl jsem prostě hrát Ligu mistrů," kontruje Berbatov, který podle odborníků má počítat s pískáním, bučením a také transparenty v hledišti.

Redknapp o urážkách ví své

Podle trenéra Tottenamu Redknappa mají ale příznivci fotbalových klubů na vyjádření svých pocitů právo. I jednašedesátiletý kouč byl totiž obětí ironie a posměšků když v roce 2004 odešel od Portsmouthu k Southmaptonu. "Všechna tahle vyjádření beru jako součást hry, dá se to očekávat,“ říká Redknapp.


Anglický trenér ale dodává, že narážky a posměšky se fanouškům mohou vymknout z ruky, jako tomu bylo například u obránce Sola Campbella, který byl fanoušky Tottenhamu označen za špínu. Nemyslí si ale, že by se v případě Berbatova jednalo o stejný případ. "To, co se stalo při utkání s Portsmouthem, bylo o něčem jiném,“ myslí si Redknapp a dodává "Berbatov se nikdy nemůže dostat do stejné situace, v jaké Campbell byl. Možná ho fanoušci vypískají, možná ne. Rozhodně ho ale nebudou rasisticky urážet,“ dodal trenér.

Zápas Tottenham - Manchester United můžete sledovat LIVE na NOVA Sport od 18:30.

hrc, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události