Sport

Čechy čeká duel o bronz. Postaví se Švýcarům

V O2 Aréně se dnes odehraje další florbalová bitva. Pokud Češi chtějí získat medaili, musí porazit Švýcarsko.

Neděle 14. prosince je závěrečným dnem světového šampionátu florbalistů. V pražské O2 Aréně budou o bronz z mistrovství světa bojovat Češi s Švýcary, ve finále se střetnou Finové se Švédy.

"Chceme bronz," zní svorně z české kabiny


Čeští florbalisté by rádi získali v domácím prostředí cenný kov z mistrovství světa a i když nebude stříbrný ani zlatý, čeští hráči dají do boje všechny síly. "Máme na ně recept," říká hráč českého týmu Zálesný.
Naposledy se radovali ze stříbra v roce 2004. To je také zatím jediná česká medaile ze světového šampionátu. Je možné, že zápas se Švýcarskem bude pro spoustu reprezentantů loučením s národním dresem. Oba dva týmy se navíc dobře znají, téměř polovina národního týmu Česka působí právě v nejvyšší švýcarské soutěži.

Dnes asi s Kafkou

V duelu o finále proti reprezentaci Finska dostal překvapivě mezi tyčemi šanci zrzavý mladík Rytych, ale dnes trenér Skružný dá šanci zkušenému Kafkovi. To potvrdil i Rytych. "Myslím si, že do zítřejšího utkání nastoupí Tomáš Kafka," řekl po semifinále gólman Rytych.


Kafka je již na svém čtvrtém šampionátu a hlavně v zápase se Švédskem předvedl znamenitý výkon. Proto je pravděpodobné, že legendární gólman Tatranu Střešovice navlékne brankářskou výstroj znovu v neděli a se svými spoluhráči se pokusí zastavit rozjeté Švýcary. Ti sehráli dramatický duel se Švédy, který muselo rozhodnout až prodloužení.

Finále bude tradiční bitvou

Následný finálový souboj bude florbalovou klasikou. Střetnou se dvě největší velmoci Finsko a Švédsko. Tým Suomi má v plánu přerušit sérii Tre Kronor, kteří získali šest titulů mistrů světa v řadě a brousí si zuby na sedmý.

Sestava českého týmu:
Kafka
Jakůbek, Garčar - Ostřanský, Cepek, Kožušník
Chrápek, Nesměrák - Sikora, Fridrich, Zálesný
Folta, Slaný - Fojta, Richter, Novotný
náhradníci: Rytych - Trnavský - Skalík, Sladký

Zápas o 3. místo:
ČESKÁ REPUBLIKA - Švýcarsko (13.10)

Finále:
Finsko - Švédsko (16.10).


Oba zápasy bude přímým přenosem vysílat kanál Eurosport. On-line reportáž z duelu o bronz nalezene na našem webu tn.cz.

hrc, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události