Hokej

Bitka v extralize? Může být, ale až po zápase!

Bitka v extralize? Může být, ale až po zápase!
Zdroj: HC Sparta Praha

Hokejisté Znojma na Spartě prohráli 1:3. Tak se alespoň pořádně poprali…

Příznivec naší nejvyšší hokejové soutěže často žehrá na to, že v ní chybí pěstní souboje po vzoru NHL. Tuzemští rozhodčí zastaví doutnající šarvátku většinou ještě před tím, než si oba “kohouti“ vůbec stačí sundat rukavice.


Sudí Roman Polák je však jiný kalibr. V nedělním zápase mezi Spartou a Znojemskými Orly nechal bitku pokračovat dokonce i potom, co zaklesnutí rváči spadli k ledu. Mělo to však jeden malý háček. Zápas právě skončil.

Langhammer: Rozhodčí měli zakročit dřív

Siréna oznámila naplnění šedesáti minut, když hostující Václav Meidl u hrazení zbytečně dohrál souboj se sparťanem Jakubem Langhammerem. Ten si to nenechal líbit a po Meidlovi se ohnal. Na to zareagoval urostlý “Orel“ Radim Bičánek, který si s ním začal vše vysvětlovat ručně. “Skočil na mě zezadu, takže už nebylo na co čekat," poznamenal útočník domácích.


Zdroj: HC Sparta Praha


"Hned jsem zahodil rukavice a myslím, že jsem si jednou bouchnul, ale pak mě tam někdo podrazil nebo jsem zaškobrtnul a spadli jsme na led, takže to nebylo nic dlouhého," popisoval Langhammer. I po pádu na plochu však sudí nechali oba hráče pokračovat. "Tohle je určitě nebezpečný, když dva hráči spadnou na led, může se tam cokoliv stát a rozhodčí měli o něco dříve zakročit," pokáral rozhodčího Poláka.

Výsledky 32. extraligového kola najdete ZDE.

Potyčku si prý začal Bičánek, který Langhammera v průběhu utkání krosčekoval. "Já mu tam něco řekl, vyměnili jsme si pár slov, ale že by mělo dojít až na bitku, to jsem nečekal," přiznal oblíbenec sparťanských fanoušků. První tvrdší kontakt však přišel právě od něho. "Já mu dal jako první tělo," přiznal novinářům.

Bičánek: Osobně proti němu vůbec nic nemám…

Znojemský kapitán Bičánek nad vším mávl rukou. "Byla tam taková malá strkanice, ale to k hokeji patří. Já to nechci řešit přes média. Něco se tam stalo a uvidíme příště. Bylo to vyhecované a uvidíme, co bude dál," poznamenal trochu zmateně. Osobní problém s Langhammerem prý nemá. "To určitě ne, není mi nijak nesympatickým."Když proti někomu hraju, tak je mi jedno, proti komu, je to prostě protihráč. Osobně proti němu vůbec nic nemám," zapřísahal se.

Další bitku ukončil Podlešákův knock-out

Ještě vyhroceněji vypadala půtka mezi Meidlem, jehož zákrok vše odstartoval, a Martinem Podlešákem, který přijel bránit bitého spoluhráče. "Hrál Jakuba po odpískání, navíc na Lanýže skočil Radim Bičánek. Meidl do toho začal samozřejmě šťourat,“ popisoval konflikt Podlešák.


Ten se prát prý nechtěl. “Jenže když mi řekl, ať jdu, tak jsem šel a dopadlo to, jak to dopadlo… Je mi nesympatickej a já jemu asi taky. To se stává, lidi si jsou nesympatičtí," dodal sparťanský bijec, který srazil svého soka přesným direktem k zemi. "Trefil jsem ho, jednu dostal a padl na prdel," zasmál se Podlešák a dodal: “Meidl mě naháněl už ve Znojmě. Takže ta bitka začala vlastně už tam…“

“Rozhodčí pořádně neví, co mají vlastně dělat“

A jak viděl celou situaci znojemský Meidl? "Pošťuchovali jsme se s Langhammerem a do toho zbytečně přijeli jiní hráči. Byl to vypjatý zápas,“ odtušil poměrně klidně. Poté se však rozhořčil, když mluvil o extraligových bitkách obecně.


"Tady má každý strach se pobít, protože nikdo neví, co bude následovat za trest. Rozhodčí u těch rvaček možná ani pořádně neví, co mají dělat," všiml si Meidl. "V zámoří, když někdo provokuje, tak se pobije a je pokoj," uzavřel mladý forvard s více než tříletými zkušenostmi ze zámořské OHL.

hum, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události