Fotbal

Čech lituje další domácí ztráty Chelsea i promarněné šance

Londýnská Chelsea remizovala v neděli s West Hamem 1:1. Nebýt zákroku českého gólmana, nemusela mít ani bod.

Původně dělnický klub West Ham United přijel na Stamford Bridge v roli jasného outsidera. Za nerozhodného stavu ale mohl v úplném závěru urvat všechny tři body útočník Carlton Cole. To by ale proti němu nesměla stát tváří v tvář česká reprezentační jednička. Petr Čech totiž vytasil bravurní zákrok, kterým uchránil svůj tým od blamáže.

Čech byl rád, že mohl pomoci

"Jsem rád, že jsem svému mužstvu mohl takto alespoň pomoci. Kdyby ovšem soupeř tuto šanci proměnil, tak by to jeho vítězství bylo dost nezasloužené, protože od stavu 1:1 jsme měli obrovský tlak," uvedl Čech na svých oficiálních stránkách.


Ať už zaslouženě, nebo ne, byli hosté blízko hodně překvapivé výhře na půdě favorita. To nebylo dříve na Stamford Bridge obvyklé. Naopak, až v této sezoně padla rekordních 86 zápasů trvající domácí neporazitelnost Chelsea. Svěřencům trenéra Luize Scolariho se v tomto ročníku ale nadále daří více venku, než před vlastním publikem.

Chelsea promarnila šanci, už podruhé

"Venku se nám totiž povětšinou daří vstřelit během prvních dvaceti minut branku, což má za následek, že domácí musí ještě o to více útočit a my tím pádem máme mnohem více prostoru k protiútokům. Kdežto, když hrajeme doma, tak je ta naše efektivita proměňování šancí nižší než když hrajeme venku," vysvětluje tento jev Čech.


Co ale jinak klidného brankáře opravdu rozzlobilo je to, že Chelsea opakovaně po zaváhání největších soupeřů nevyužila možnost osamostatnit se v čele Premier League. "Je to už podruhé, co jsme měli šanci poskočit do čela tabulky poté, co naši soupeři zaváhali. Je to dvojnásobná škoda, že jsme nedokázali potvrdit naše tři body zvenku, tentokráte těžké body z Boltonu," smutnil.


Blues na svém hřišti dokonce od 33. minuty prohrávali. Jedinou střelu Kladivářů v první půli přetavil ve vedoucí gól Craig Bellamy. Po změně stran se sice podařilo vyrovnat na podzim nezastavitelnému Anelkovi, nikdo další se už ale k němu nepřidal, a tak Chelsea ztrácí po 17 odehraných zápasech bod na vedoucí Liverpool.

dfk, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události