Hokej

Reprezentační dvacítka nabrala směr Kanada

Juniorští hokejisté se vydali vstříc závěrečnému kempu před mistrovstvím světa dvacítek.

Bez slávy a bez famfár se vydalo mužstvo trenéra Marka Sýkory za oceán, kde bude za pár dní bojovat o cenné medaile.

Pět hráčů musí z kola ven

Hlavní stan českého týmu bude v poklidném Bramptonu. Tam se vůbec poprvé před mistrovstvím setkají hráči z Evropy s těmi, kteří hrají v zámořských ligách. Spolu pak absolvují dvě přátelská utkání (21.12 se Slovenskem a 23.12. se Švédskem), po kterých nadejde den zúčtování. Sýkora předstoupí před 29 hokejistů a pěti z nim oznámí, že se mohou vrátit do svých klubů, že je pro mistrovství nepotřebuje.


“O tom, kdo to bude, se rozhodnu až na základě momentální formy,“ přesvědčuje šedesátiletý lodivod.

Brankářská jednička stále není určena

Jedno je však jisté už teď – škrty v kádru se nebudou týkat gólmanů. V bráně tak českou zemi bude reprezentovat jeden z trojice Dominik Furch (Slavia), Tomáš Vošvrda (Vítkovice) a Jakub Sedláček (Zlín). Kdo z nich to bude, to je zatím ve hvězdách.


“Každý má své plusy, zatím nechci ve své hlavě nikoho upřednostňovat. Furch chytal v poslední době výborně, stejně tak Sedláček. Vošvrda má zase zkušenosti s kanadským hokejem a hraje výborně hokejkou,“ přemítá Sýkora.


Nejohroženějším druhem jsou tak obránci hrající v Čechách. V širším výběru se sešli jen tři a jejich počet se zřejmě ještě významně zredukuje. “V kempu to budou mít pořádně těžké, protože beci, kteří působí v zámoří, jsou opravdu dobří. Lepší než tamní útočníci,“ nechal se slyšet Sýkora.


Širší nominace:

Brankáři:
Tomáš Vošvrda (Vítkovice), Dominik Furch (Slavia Praha), Jakub Sedláček (Zlín).

Obránci:
Radko Gudas (Beroun), Jiří Jebavý (Slavia Praha), Jakub Kania (Třinec), Jan Piskáček (Cape Breton/QMJHL), David Štich (Saint John/QMJHL), Martin Parýzek (Ottawa/OHL), Milan Dóczy (Owen Sound/OHL), Michal Jordán (Plymouth/OHL), Vladimír Roth (London/OHL), Tomáš Kundrátek (Medicine Hat/WHL).

Útočníci:
Roman Szturc, Petr Strapáč, Ondřej Roman, Jan Káňa (všichni Vítkovice), Vladimír Růžička (Slavia Praha), Tomáš Kubalík (Plzeň), Jan Eberle (Beroun), Štěpán Novotný (Kelowna/WHL), Zdeněk Okál (Medicine Hat/WHL), Tomáš Vincour (Edmonton/WHL), Tomáš Karpov (Moose Jaw/WHL), Radim Valchař (Portland/WHL), Rudolf Červený (Regina/WHL), Andrej Nestrašil (Victoriaville/QMJHL), Roman Maliník (Baie-Comeau/QMJHL), Tomáš Knotek (Halifax/QMJHL).

hum, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události