Sport

Bauer: Kdyby nebylo mistrovství světa, moc spokojený bych nebyl

ROZHOVOR: Úřadující král Světového poháru Lukáš Bauer po lehkém nachlazení a experimentu v přípravě dojel na oblíbené trati až 19.

Po druhém místu na 15 km klasicky ve finském Kuusamu si Lukáš Bauer ve švýcarském Davosu na stejné trati znovu brousil zuby na stupně vítězů, i když bojoval s nachlazením. Přestože se vydal ze všech sil, nestačilo to na lepší než na 19. místo. Svou daň si vybral tréninkový experiment.

Jak bude Lukáš Bauer slavit Vánoce? Podívejte se na video:


Kde vězí příčina toho, že vám závod v Davosu nevyšel?
Chyba mohla být v nepodařeném experimentu. Po čtyřech dnech ve velké nadmořské výšce jsme sjeli dolů a hned jsem nastoupil do závodu. Veškeré brožurky říkají, že by se mělo závodit až devátý den. Cítil jsem se dost vyšťavený, ale chtěli jsme tenhle experiment vyzkoušet.

Nejste z toho experimentu po konečném 19. místě otrávený?
Otrávený určitě nejsem. Svým způsobem to bylo především rozhodnutí trenéra s reprezentačním lékařem, kteří to chtěli vyzkoušet. Já jsem byl plně odhodlaný Davos vynechat. Nakonec mě zviklali a závod jsem absolvoval. Spíš jsem smutný, že to takhle dopadlo.

Jak jste s dosavadními výsledky ve Světovém poháru spokojený?
Se všemi výsledky jsem byl zatím spokojený, jen ten Davos mi tam nějak nesedí.

A když porovnáte minulou “snovou“ sezonu s tou probíhající?
Ono se to moc srovnávat nedá. Kdybychom to porovnávali bez toho, že letos je mistrovství světa, tak bych asi moc spokojený být nemohl. My jsme tuhle sezonu pojali jako jednovrcholovou, což znamená s důrazem na Liberec. Do té doby spíš trénování. První výrazné výsledky by měly přijít na Tour de Ski.

Máte v nabytém programu vůbec čas na odpočinek?
Samozřejmě vynechávám sprint v Düssledorfu příští víkend. Můj další start bude 27. prosince na Tour de Ski, do té doby musíme udělat všechno proto, abych tam byl v co možná nejlepší formě.

Necítíte se vy sám, po prodělané viróze, unavený?
Pokud trenér usoudí víc odpočívat, budu víc odpočívat, než závodit. Zatím je ten plán trošku mírnější. Normálně trénuji tři dny v kuse a pak mám den volna, teď trénuji dva dny a jeden den odpočívám.

S jakým výsledkem na Tour de Ski byste byl spokojený?
Známka toho, že jsem možná výše, než jsem očekával, by bylo umístění do pátého místa v celkovém hodnocení. Víc bych to asi specifikovat nechtěl.

A s čím byste byl spokojený na mistrovství světa?
Už na jaře jsem vyhlásil, že úspěšnost celé sezony budu hodnotit podle toho, zda se mi na mistrovství světa podaří získat medaili. A to jak v závodech individuálních, tak závodě štafet.

Nebojíte se, že velké akce na území Česka nepříznivě ovlivní zatím příliš teplé počasí?
Je to pro mě nová informace. Ale to, že by konkrétně Nové Město nakonec přišlo o pořádání pár etap Tour de Ski, podle mě vůbec nepřichází v úvahu. Vím, že tamní pořadatelé dokázali připravit trať i ve chvíli, kdy v celém lese nebyl ani kousek sněhu. Pevně věřím, že se s tím jako vždy úspěšně poperou.

dfk, s přispěním redakce Sportovních novin, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události