Fotbal

Petr Švancara: Podpis beru už jen jako formalitu

Kanonýr Viktorie Žižkov prodloužil s klubem smlouvu do konce roku 2010.

Měl to být hon na Švancaru, nic takového se ale nekoná. Pohotovému střelci končila v lednu smlouva a o jeho služby projevila zájem téměř půlka Gambrinus ligy! Marně – vyhlášený vtipálek bude svými kousky bavit i nadále fanoušky Žižkova.

“Smlouva mohla být ještě o půl roku delší“

Prezident klubu Luděk Vinš se s Petrem Švancarou dohodl na prodloužení kontraktu do konce roku 2010. Jednali spolu po telefonu, neboť útočník je momentálně na dovolené v Brně.


"Mohu potvrdit, že jsme si s panem Vinšem dali slovo, které platí. Podpis beru už pouze jako formalitu, která není až tak důležitá. Za dobu, co jsem ve Viktorce, máme spolu s prezidentem Vinšem určitý vztah a není co řešit. Původně jsem si myslel, že by smlouva mohla být ještě o půl roku delší, ale přeci jen mi je už 31 let a Viktorka asi nechtěla riskovat delší období," řekl poznamenal sám Švancara.

Prioritou byl od začátku Žižkov

Miláček žižkovských ochozů nastoupil ve všech 16 zápasech podzimní části Gambrinus ligy, ve kterých si připsal na konto tři branky. O jeho jarní budoucnosti se hodně spekulovalo.


"Když se mi bude opravdu dařit, tak třeba smlouvu znovu prodloužíme. Nyní mohu s klidem prohlásit, že jsem spokojen a zároveň jsou ukončeny veškeré spekulace kolem mého dalšího působení. Je zároveň dobře, že bude čas na klidné Vánoce a mohu se soustředit na zimní přípravu,“ prohlásil důrazný útočník a dodal: “Zájem z jiných klubů zde byl, ale všem jsem na rovinu řekl, že nejdříve chci mluvit s Viktorkou a potom uvidíme.

“Čeká nás válka. Musíme ji vyhrát!“

Že Švancaru čeká na jaře boj o holé prvoligové přežití, to mu ani trochu nevadí. "Popravdě řečeno, bylo by hodně nesolidní odejít v této době, kdy je náš tým v situaci, v jaké je. Nyní mám za sebou několik telefonátů, ve kterých jsem všem zájemcům poděkoval a oznámil, že zůstávám ve Viktorce. Pro jaro je cíl číslo 1 jasný. A to je záchrana. Udělám vše pro to, aby se dařilo nejen mně, ale i celému týmu. Od prvního kola nás čeká válka, a tu musíme vyhrát!" uzavřel bojovně Švancara.

hum, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události