Hokej

ROZHOVOR s Jágrem v ČR: V Omsku nám to konečně šlape

Česká hokejová megastar strávila čtyři dny v Česku a nabrala směr Omsk.

"Hodně jsem si odpočinul. Nemám tu ani výstroj, takže jsem na ledě nebyl. Spíš jsem se tu tak vánočně najedl,“ poznamenal Jágr těsně před odletem do Ruska.


Omsku se v Kontinentální hokejové lize v posledním období vůbec nedařilo, zlepšení přišlo až těsně před reprezentační pauzou. "Je škoda, že přišla právě teď. Hráli jsme docela dobře, porazili jsme silné soupeře. Minule nám přestávka příliš nepomohla, uvidíme, jak to bude tentokrát. Většinou to však bývá tak, že ty horší mužstva se dokážou daleko víc připravit," přemítal český útočník.

“Divím se divákům, že chodili na hokej“

Za zlepšenými výsledky mužstva stojí podle něj gubernátor Omsku, který měl k hráčům důrazný proslov. "To nám hrozně pomohlo. Jeho slova byla hodně klidná a rozumná, měla hlavu a patu. Pomohl nám především psychicky," popisoval Jágr setkání s hlavou města.


"Všichni čekali, že na nás začne řvát. A v naší situaci by se ani nebylo čemu divit. Nedařilo se nám, nevyhráli jsme ani před vlastními diváky, což se v Rusku neodpouští. Ale on ukázal, že nám stále věří,“ liboval si zkušený útočník.Ještě před pár týdny se hrubě nedařilo ani samotnému Jágrovi, čehož si je kladenský rodák dobře vědom. "Ano, ale hrůza to byla v podání celého týmu. Vůbec jsme nebyli schopni dávat góly, nevytvářeli jsme si ani šance," postěžoval si bývalý hráč New York Rangers. "Měli jsme spoustu zraněných hráčů, projev celého týmu byl šílenej. Divím se divákům, že na ten hokej vůbec chodili," nebral si servítky.


"V posledních zápasech se to naštěstí otočilo a hráli jsme zase výborně,“ odfrkl si Jágr.

Nechce prémie ani zahraniční soustředění

Krizi Avangardu ruská média ihned využila k tomu, aby začala spekulovat o Jágrově návratu do slavné NHL, konkrétně do týmu Ďáblů z New Jersey. "Něco se psát musí. Lidi nechtějí číst nezajímavé věci, proto novináři píšou především senzace. Takhle je to všude...," usmála se hvězda Omsku.Je však zřejmé, že ruský vekoklub trápí finanční potíže. To se projevilo třeba zrušením soustředění ve Švýcarsku či tím, že hráči nedostávají prémie za zápas! "Jsme natolik dobře placení hráči, že se bez prémií musíme obejít. Já jsem na prémie zvyklý nikdy nebyl. Hráč je profesionál a má svůj plat, za který by měl odevzdávat stoprocentní výkon i bez prémií," právil Jágr rezolutně.


“A co se týče toho soustředění, jsem rád, že se zrušilo. Proč by měli jezdit hokejisté na dovolenou, když je světová krize? To je přece totální blbost!“ rozpálil se a pokračoval: "Můžeme přece trénovat doma. Pokud se někdo chce nadýchat čerstvého vzduchu, může to udělat po sezoně a za svoje peníze. Krok vedení jsem uvítal.“

Příští návštěva Česka? Až s Gagarinovým pohárem

Jágr byl v Česku se svou přítelkyní Innou Puhajkovou
, přesto mu jedna věc chyběla. Jeho bradka. "Kvůli Ině jsem ji určitě neshodil. Tedy alespoň doufám," zarazil se pobaveně. "Pokud by se mnou byla jen kvůli bradce, tak by to bylo hodně špatný," ušklíbl se vzápětí.


V nejbližší době Jágr do Čech nevrátí. "Na Nový rok nejspíš nepřijedu. Máme v Rusku hodně nabitý program, nevím, jestli budu mít možnost se tu objevit dřív. Asi přijedu až před šampionátem s pohárem Gagarina pro vítěze KHL," zavtipkoval na závěr.

hum, tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události