Hokej

Nerozhodný Sundin: New York Rangers, nebo Vancouver?

Jeden z nejlepších hokejistů švédské historie stále váhá, v jakém dresu se vrátí do slavné NHL.

Mats Sundin v úterý smetl ze stolu nabídku Philadelphie a rozhodovat se bude už jen mezi dvěma kandidáty: New York Rangers a Vancouverem.


Pro Canucks hovoří fakt, že Sundinovi už v létě nabídly ohromující dvouletý kontrakt s celkovým platem 20 milionů dolarů, v týmu z Manhattanu má zase spoustu kamarádů, v čele s brankářem Henrikem Lundqvistem.

Jezdci dělají, co mohou

Minulý týden došlo ke schůzce mezi Sundinem a manažerem Rangers Glenem Satherem, kde se řešil hráčův příchod do týmu. K dohodě ale nedošlo. A to také proto, že v New Yorku na dlouholetého kapitána Toronta nemají momentálně peníze.


Platový strop je neúprosný – pokud má přijít velezkušený Sundin, jehož gáže by určitě nepatřila k těm nižším, musí někdo z kola ven. Na stránkách New York Post spekulují, že by tím “odpadlíkem“ mohl být Čech Petr Průcha, jenž letos zatím marně hledá formu z uplynulých sezon.


Mluvilo se také o trejdu obránce Michala Rozsívala, podle nejnovějších zpráv by k němu dojít ovšem nemělo.


Pokud by Průcha skutečně odešel, klub by ušetřil jeden milion dolarů a Sundina by zřejmě mohl angažovat - platový strop by nepřekročil.

Sundin zůstává i nadále tajemný

Ovšem ani v tomto případě není jisté, že by New York sedmatřicetiletého útočníka skutečně získal.


“Musím zopakovat to, co jsem řekl už několikrát. Chci se vrátit do NHL, ale zatím nevím, v jakém klubu to bude. Uvidíme, rozhodnu se do konce tohoto týdne,“ poznamenal sám hokejista na stránkách NHL.com.

hum, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události