Fotbal

Slavia se chce v Amsterdamu důstojně rozloučit s Pohárem UEFA

Fotbalisté Slavie budou proti Ajaxu bojovat už jen o body do pohárového koeficientu a proti negativnímu rekordu. K tomu by měl hostům pomoci i náhradní gólman Diviš, který má nastoupit v základní sestavě.

Pokud se totiž pražskému týmu nepovede vstřelit gól ani nizozemskému velkoklubu, budou prvním týmem v historii skupin Poháru UEFA, který zakončil "skupinové" vystoupení bez vstřelené branky.


Slávistictý kádr je v nizozemské metropoli kompletní, jen záložník Ladislav Volešák zůstal kvůli nemoci doma. Hráči širšího kádru dostali cestu za odměnu. Českému mistrovi v závěrečném utkání skupiny F Poháru UEFA už o postup nejde, ten si již dříve zajistily vedle Ajaxu také Aston Villa a německý Hamburk. Trenér Slavie Karel Jarolím však své mužstvo jen tak na výlet nebere.

Jde o čest a body do koeficientu

"Vždycky nám o něco jde, i když už se nic nezmění na postupových příčkách. Je to ale evropský pohár a čeká nás kvalitní soupeř, proti kterému budeme chtít uhrát dobrý výsledek a nějaký bod do koeficientu," uvedl Jarolím a dodal: "A také už konečně vstřelit branku." Slavia totiž dala v sedmi zápasech na podzim v evropských pohárech jen jeden gól.

 

Sám Jarolím ale tentokrát své svěřence z lavičky koučovat nebude. V posledním pohárovém utkání s Hamburkem byl totiž vykázán na tribunu a dostal trest na jeden zápas. S týmem nesmí být už hodinu před zápasem a dívat se bude jen z tribuny Amsterdam Areny.

VIDEO: Kouč Karel Jarolím bude pouze na tribuně

"Je to trošku specifické utkání. Na lavičce budou asistenti Pavel Řehák a Petr Vrabec. Jeden z nich tým povede. Teprve o tom budeme mluvit, ale když budou hrát kluci dobře, nemusí tam být klidně nikdo," prohlásil Jarolím.

Do branky Diviš?

Kouč Slavie navíc řeší dilema, koho pošle proti domácímu Ajaxu do branky. Červená karta z minulého utkání vyřadila týmovou jedničku Martina Vaniaka, a tak se v posledním zápase Pražanů ve skupině rýsuje velká premiéra pro dvaadvacetiletého Jakuba Diviše. Druhou možností je šestatřicetiletý Michal Vorel.


Diviš se zatím v barvách prvního mužstva Slavie objevil jen dvakrát v Poháru ČMFS, v ligové soutěži ještě nikdy nechytal. "Počítám, že bych měl chytat. Kdybych šanci nedostal, tak by mě to mrzelo," řekl české reprezentační jedenadvacítky Diviš.

VIDEO: Slavia v AmsterdamuJarolím ví, ale nepoví

Druhou alternativou je pro Jarolíma zkušený Vorel. I sám distancovaný Vaniak ale naznačil, že přednost by měl dostat právě jeho mladý náhradník Diviš. "Hlavně s ohledem k perspektivě pro další sezony," vysvětlil Vaniak.


Také trenér brankářů Slavie Luboš Přibyl se přiklání k tomu, aby chytal Diviš, rozhodující slovo ale bude mít trenér Jarolím. "Již vím, kdo bude chytat, ale nejdříve to řeknu mužstvu," odmítl tradičně Jarolím cokoli prozradit.

rk, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události