Sport

Sledujte PŘÍMÝ PŘENOS boxerského galavečera

Sledujte PŘÍMÝ PŘENOS boxerského galavečera
Zdroj: TN.cz

Vrcholem programu bude souboj Ondřeje Pály s Harrym Duivenem z Nizozemí. Český boxer je podle odborníků favoritem.

Přímý přenos


Diváci uvidí celkem devět zápasů a jeden z nich dokonce bude mezi zástupkyněmi něžného pohlaví. Vrcholem večera však bude souboj českého boxera Ondřeje Pály s Nizozemcem Harrym Duivenem Juniorem o titul mistra organizace PABA.


Shodli se na tom dva čeští profesionální boxeři Rudolf "Mlátička“ Kraj i Tomáš Adámek. Druhý jmenovený, který má ve světě boxu přezdívku "Jumbo", bude dokonce spolukomentátorem celého přenosu.

Pála je velkým favoritem, ale pořád je to sport…


"Myslím si, že Ondra vyhraje, ale na druhou stranu když je někdo pod tlakem typu, že 'musí vyhrát', je to o to těžší,“ řekl Kraj, který vidí hned několik Pálových předností. "Je vysoký, je to pořádný kus chlapa a má kuráž,“ dodal. S Krajem souhlasí i Adámek, který ve své kariéře boxoval čtrnáct zápasů a z toho dvanáctkrát vyhrál. "Myslím si, že Pála vyhraje. Je favorit a je doma, takže psychicky by měl být ve výhodě, ale je to box a stát se může cokoli,“ prozradil.


O fanoušcích mluví i Kraj. "Publikum je další důležitý faktor a jelikož Ondra boxuje doma, bude mu prostředí hrát do karet.“

Podívejte se, jak vás na LIVE přenos na tn.cz lákají oba hlavní aktéři a jedna z boxerek ženského duelu.


Diváci, těšte se, třeste se…

K vidění bude celkem devět zápasů a jeden z nich dokonce bude mezi zástupkyněmi něžného pohlaví. Vrchol večera obstará souboj Pály s Duivenem Juniorem o titul mistra organizace PABA. Podle Adámka je na programu ale spousta zajímavých utkání.


"Celý večer je dobře postavený a každý zápas bude mít svou kvalitu. Osobně se těším na Jířího Svačinu s Michalem Bilakem, protože jeden je technik, zatímco druhý rváč. Dramatický bude i boj Gruzínce Sandra Siproshviliho se Slovákem Františkem Kasaničem. Oba jsou velcí rváči a Kasanič všechno co vyhrál, bylo před limitem. No a skvělý box určitě nabídne i hlavní zápas večera mezi Ondrou a Harrym,“ prozradil Adámek.

I Jiří Paroubek zavítal na box

Boxerský galavečer přilákal do publika i několik známých osobností. K vidění byl i předseda ČSSD Jiří Paroubek s manželkou.Rvát se budou i ženy

První boxerský zápas obstarají zástupkyně něžného pohlaví Ruska Marina Krašeninikovová s Němkou Kohlgruberovou a podle Adámka bude na co koukat. "Páni se rádi podívají na souboj něžného pohlaví. Je to zajímavé pro všechny, protože to není pořád to samé a do zápasů je přineseno něco nového. V ženském boxu je na nižších úrovních mnohem více emocí a spontánnosti než u mužů. Viděl jsem holky, které brečeli ať už vyhráli nebo prohráli. Až u špičkových boxerek je to stejně profesionální jako u mužů,“ zhodnotil Adámek rozdíly mezi ženským a mužským boxem.

Duiven není žádné ořezávátko, seřezal svého otce

Říká se, že život je boj. V případě Harryho Duivena to platí stoprocentně. Nizozemský chasník se totiž kromě boxu věnuje také kickboxu, thaiboxu, bitvám K1, fullcontactu i ultimátním zápasům. Duiven má touhu rvát se v krvi stejně jako jeho otec, který byl v ringu jako doma. "Jeho táta boxoval, ale hlavně je legendou ultimátních zápasů,“ řekl Pála. Jednou se také otec se synem střetli v ringu v boxerském zápasu.


A junior dokázal svého zkušeného otce porazit ve dvou kolech. V boxerském světě to byla událost nevídaná, i když podle veškerých dostupných informací otec nechal syna vyhrát. “Beru to tak, že mladší Harry potřeboval do kolonky vítězství, tak se mu tam taťka postavil,“ směje se Pála.


Může Pála dosáhnout na titul mistra světa organizace WBA?

Teoreticky ano a zdá se, že to není nikterak nereálné. Souboj proti Duivenovi je však prvním krokem. Dále by musel vyhrát další dva zápasy a teprve poté, by mohl bojovat o prestižní pás organizace WBA.


"V profiboxu hodně záleží na manažerovi, který musí do svého koně nejprve investovat. Pokud Ondra chce takhle vysoko, bude muset také vyjet do zahraničí a odboxovat minimálně jeden dobrý zápas, aby si ho ostatní manažeri všimli a dali mu možnost o titul bojovat,“ vysvětlil Ruda 'Mlátička', jak to ve světě vrcholového boxu chodí.

Tvrdý boj na dvanáct kol

Souboj Pály a Duivena bude na dvanáct tříminutových kol a bude třešničkou na dortu celého večera. "Pokud se boxuje na dvanáct kol, je potřeba si pěkně rozložit síly. Boxer může mít tvrdé a silné údery, ale pořád musí myslet na zadní vrátka. Pokud ho ale Ondra dobře trefí a dostane Harryho pod tlak, věřím, že ho dokáže dodělat. Ale jak říkám, dvanáct kol je dvanáct kol,“ zakončil Kraj.

Dusno bylo už na úterní tiskovce

Už v úterý proběhla tisková konference, na které hlavní aktéři řekli několik slov, zároveň se zvážili a proběhla i povinná lékařská prohlídka. Duiven byl v dobré náladě a neskrýval vítěznou náladu. "Je to pro mě hodně důležitý zápas, na který jsem se tvrdě připravoval. Na adresu Pály chci říct jen jednu věc. Ten chlapík se zhoršuje a já ho zlomím, rozsekám a zničím. Je to sušenka,“ řekl Duiven, který je v žebříčku boxrec.com těžkých vah na 376. místě a dosud má odboxováno 18 zápasů, z nichž 13 vyhrál.


Pála se nad slovy svého protivníka pousmál a rozhodně se nenechal zastrašit. "Já jsem stoprocentně připraven a tyhle velkohubý projevy, které Harry viděl v amerických filmech, nejsou můj styl. Třeba mu za to nabídnou reklamu pro nějakou továrnu na oplatky," kontroval.

Celý přenos můžete živě sledovat na tn.cz ve středu od 18 hodin.

Přímý přenos

jpz, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události