Tenis

Bude Vaidišová reprezentovat Česko ve Fed Cupu?

Na finančních podmínkách stále vázne dohoda o startu nejlepší české tenistky Nicole Vaidišové v příštím ročníku Fed Cupu.

Nejvýše umístěná česká tenistka v žebříčku WTA Nicole Vaidišová by chtěla hrát v týmové soutěži, ale její manažer má jiné představy. Zápas Světové skupiny I se Španělskem je na programu 7. a 8. února v Brně. V případě vítězství by české tenistky v semifinále narazily na USA. Pokud prohrají, čeká je baráž s týmem z nižší divize.

Manažer požaduje dvojnásobnou odměnu a jeden start

"I když jsme poslali manažerovi Vaidišové nabídku s velmi dobrými podmínkami, tak se nám jednání nedaří. Manažer chce dvojnásobek a trvá pouze na startu v jednom zápase. Přitom v příštím roce bude ještě důležitější druhé utkání, v němž půjde buď o postup do finále, nebo o udržení se v A-skupině," uvedla na tiskové konferenci v Prostějově Petra Píchalová ze společnosti TK PLUS, která o podmínkách startu českých hráček v týmové soutěži jedná.


Vaidišovou hodlá kontaktovat i nehrající kapitán českého týmu Petr Pála. "Nechceme opakovat chybu, která nastala v Davisově poháru u Radka Štěpánka. Máme zájem, aby Nicol hrála. Ona chce hrát také. Všechno je otázkou jednání s její agenturou, která je zatím hluchá a má vyšší požadavky, než jsou naše představy," dodal majitele společnosti TK PLUS Miroslav Černošek.

Vynecháním Fed Cupu si nepomohla

Vaidišová oznámila, že nebude hrát Fed Cup, letos v únoru. Tehdy šestnáctá hráčka světa vysvětlila, že se chce soustředit na vlastní kariéru. I bez ní však Češky zvládly barážový zápas v Izraeli a postoupily mezi elitu.


V žebříčku WTA klesla Vaidišová až na 41. místě, přestože se v uplynulých dvou sezonách pohybovala okolo první desítky. Jen o dvě příčky za ní je Iveta Benešová a na 46. místě figuruje Petra Kvitová. "Více o formě našich tenistek napoví až v lednu úvodní dva turnaje nové sezony v Austrálii. Tam bude hráčky sledovat Petr Pála, jenž bude současně trénovat prozatím i Radka Štěpánka, než si najde nového kouče," uvedla Píchalová.

rk, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Tenis

Důležité Události