Motorsport

Schumacher: Změny F1 pomůžou. Bude to mnohem větší show

Sedminásobný šampion F1 Michael Schumacher si myslí, že se prestižní seriál stane po sérii změn mnohem silnější.

Mezinárodní automobilová federace FIA a Asociace týmů F1 FOTA si minulý týden v Monaku odsouhlasily brutální škrty v rozpočtech, čímž reagovaly na globální finanční krizi, která vtrhla i do světa sportu.


V souvislosti se šetřením, ale i snahou o zatraktivnění závodů superrychlých aut, jež byly v minulosti často supernudné, byly již dříve schváleny technologické změny, které se týkají aerodynamiky vozů, pneumatik, ale i motorů.

"Hodně muziky za málo peněz"

Zamýšlené změny však mají zatím opačný efekt. Široká motoristická veřejnost se bojí, že připraví F1 o atraktivitu. To si však nemyslí Michael Schumacher, který předpovídá, že závody mohou být zábavnější a zároveň mohou stát méně peněz.


"Směr, kterým jsou vedeny tyto změny je z mého pohledu absolutně správný. Vidím v tom dokonce potenciál, že závody budou mnohem větší show,“ řekl pro svůj web německý pilot ve výslužbě, který byl konkrétní, když mluvil o znovuzavedení hladkých pneumatik. “Je to jeden z příkladů, které závodům pomohou. Přilnavost těchto pneumatik je mnohem větší, což bude mít pozitivní vliv na ovladatelnost auta,“ myslí si Schumacher.

Schumacherovo filosofické rozjímání

"F1 se každopádně trochu změní, ale život je o změnách,“ přemýšlí Schumacher, kterého potěšilo, že vše proběhlo tak rychle. "Je zjevné, že v souvislosti s finanční krizí, která hýbe světem, se muselo něco udělat,“ řekl německý šampion, který po ukončení aktivní kariéry stále pracuje ve Ferrari jako testovací pilot. "Přes všechny změny zůstane F1 na špici motoristického sportu," uzavřel svoje zamyšlení na plánovanými změnami populární "Schumi."

jvl, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Motorsport

Důležité Události