Fotbal

VIDEO: Revoluční novinka fotbalových rozhodčí

Speciální sprej pro určení vzdálenosti zdi si z Brazílie přivezla česká rozhodčí Dagmar Damková.

Fotbalovou inovaci - speciální sprej, který používají jihoameričtí fotbaloví rozhodčí při označení vzdálenosti zdi před trestnými kopy, nám předvedla na vlastní oči Dagmar Damková. 
Revoluční novinku jsme vyzkoušeli na hřišti FC Zličín. Sprej jsme nastříkali na trávník a netrvalo to ani tři minuty a po spreji nebylo ani stopy. Ideální pomůcku pro sudí si česká jednička mezi ženami přivezla z Brazílie a nemůže si jí vynachválit.

Damková: Každý průlom je těžký

"Já když jsem to viděla poprvé, nevěřila jsem svým očím, co se to tam děje, ale pak jsem viděla že hráči nemají šanci se ve zdi pohnout a udělat krok", popsala první dojmy Damková.


"Každý průlom je těžký, ale není to zase taková věda, dáte si do pouzdra za pásek spray a jde se na plac", dodala.

Krula: Fotbalu to nepřispěje

Úplně odlišný názor má sekretář komise rozhodčích ČMFS Josef Krula. Ten si je vědom, že tento sprej existuje, ovšem jeho používání nikde v pravidlech není a podle jeho názoru by to ve vypjatých momentech snižovalo koncentraci rozhodčího.


"Rozhodčí by zatěžovalo, že sprej musí mít u sebe v další kapsičce a musí se zabývat určením vzdálenosti zdi při trestných kopech. Naši rozhodčí tu vzdálenost mají v oku a fotbalu by to rozhodně nepřispělo," prohlásil Krula. 

rk, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události