Sport

Boxer Pála ztrestal velkohubého soupeře! VIDEO ze zápasu

Boxer Ondřej Pála porazil Nizozemce Duivena a získal titul mistra organizace PABA. Dnes večer bude hostem v ON-LINE rozhovoru.

Dalo by se říct, že svým vítězstvím pozdvihl uvadající slávu českého boxu a pokud vše půjde podle jeho plánů, měl by na jaře boxovat semifinále organizace WBA. Titul mistra světa této organizace drží obrovitý ruský boxer Nikolaj Valujev (215 cm, 146 kg) a v případě úspěchu není vyloučeno, že se Pála utká i s ním.

Pála bude od 20:05 hostem on-line rozhovoru se čtenáři tn.cz. Otázky můžete již teď pokládat zde:


Rozhovor


Tlučhuba Duiven aneb skutek utek

Do zápasu šli oba borci s cílem zvítězit, alespoň tak se prezentovali na úterní tiskové konferenci. Zatímco český boxer svým slovům dostál, Harry duiven shořel jako papír. A to se před novináři chvástal jako Ivánek z pohádky Mrazík. "Na adresu Pály chci říct jen jednu věc. Ten chlapík se zhoršuje a já ho zlomím, rozsekám a zničím. Je to sušenka,“ řekl doslova sebevědomý Holanďan v úterý.


Zdroj: Mediafax


Jenže realita byla jiná. Obtloustlý Nizozemec byl od začátku pasivnější a Pála v ringu vládl. Jen občas se Duiven pokusil Pálu zaskočit rychlým výpadem, ale ten většinou končil jen v dobře připraveném krytu. Pála působil velmi jistě a po zápase prozradil, že soupeřova silná slovy z tiskové konference ho pořdně nakopla.

Podívejte se na pozápasové reakce vítěze Ondřeje Pály.

"Zápas dopadl podle mých plánů a předpokladů. Duiven si svými předzápasovými výroky tak trochu nadělal do bot, protože o to víc, jsem ho chtěl," řekl šťastný vítěz, který při zápase několikrát hodil šibalský pohled do publika. "Někdy se mohlo zdát, že se úplně nekoncentruji, ale to není pravda. Je to box a člověk pořád musí přemýšlet jak bránit a plánovat útoky."

Duiven kouskoval hru, vyhýbal se boji a provokoval

Od čtvrtého kola se Pálova převaha začala stupňovat. Někdy až směšně působící Duiven se bránil s obtížemi a jediným jeho vysvobozením bylo nesportovní držení v klinči. Duiven se na Pálu lepil jako moucha na mucholapku a očividně se vyhýbal boji.


Duiven zkoušel Pálu rozhodit několika provokacemi, těmi si ale jen proti sobě poštval zaplněné hlediště haly v hotelu Hilton. Český boxer se začal dostávat k trojným úderům až v desátém kole, v němž také Nizozemce poprvé srazil k zemi. V jedenáctém kole už Duiven ztratil poslední zbytky elegance a v ringu připomínal spíše zápasníka než boxera. Po jednom z jeho dalších zoufalých skoků do klinče proto rozhodčí zápas ukončil technickým k. o.

Pála: Vypadal jako kuželka

Pála nastupoval do zápasu jako 65. boxer profesionálního žebříčku supertěžkých vah, jeho cílem je ale umístění v první desítce. Výhra nad 376. mužem téhož hodnocení mu jej ale sama o sobě stěží zaručí. "Těžko říct, kam se posunu, moc tomu jejich bodování nerozumím. Kdyby to hodnotili podle postavy soupeře, to bych si snad v žebříčku touhle výhrou dokonce pohoršil," prohlásil Pála v narážce na zřetelnou soupeřovu nadváhu. "Vypadal jak kuželka," dodal se smíchem.

Kickboxer Žák rozdrtil Němce Krieziua

Vedle Pály se v ringu objevili i další čeští borci. Jeden z nich, Jiří Žák, v zápase o mezinárodní titul ČR v kickboxu deklasoval Němce Alberta Krieziua, kterého spasil až vhozený ručník z jeho rohu.


Boxovaly i ženy

Diváci viděli také jeden zápas žen na čtyři dvouminutová kola, v němž nadějná Ruska Marina Krašeninniková porazila ve váze do 57 kg jasně na body zkušenou německou boxerku Marinu Kohlgruberovou. "Jsem trochu unavená, ale pro vítězství jsem udělala vše, co jsme mohla, takže mám radost, že se to povedlo," řekla sympatická Ruska, která o svém vítězství byla pevně přesvědčená. "Já jsem věděla, že ji rozsekám. Kdybych nevěřila, nevyšlo by to. Každý boxer, který jde do zápasu, musí být přesvědčen, že vyhraje."

Ostatně podívejte se na její pozápasové reakce.


Další zápasy přinesly vítězství Hrušky, Soukupa, Svačiny a Siprošviliho

V prvním osmikolovém zápase ve váze do 69 kg porazil nečekaně Čech Patrik Hruška Dagestánce Magomeda Abduchamedova na body. Další zápas večera na osm tříminutových kol v křížové váze do 90 kg skončil před limitem. Ringový rozhodčí ukončil utkání mezi devětatřicetiletým Jaromírem Soukupem, majitelem stáje Médea Boxing Team, s Miroslavem Čáchou před limitem na konci 6. kola. Čácha v něm byl dvakrát počítán a Soukup zvítězil technickým k. o.


Ve velmi pohledném a vyrovnaném utkání plném tvrdých výměn zvítězil ve váze do 79 kg Jiří Svačina nad Michalem Bilakem na body.


Druhé střetnutí v křížové váze do 90 kg na šest kol přineslo kvalitní box ve velmi vysokém tempu a nakonec byl vítězem vyhlášen gruzínský borec Sandro Siprošvili, který porazil Slováka Františka Kasaniče na body.

jpz, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události