Sport

Emmonsovi přiletěli do Prahy, jejich dítě se narodí v Česku

Sportovní střelci Kateřina a Matthew Emmonsovi si v USA pořídili domek a přiletěli do Česka, kde stráví Vánoce a na jaře přivedou na svět své první dítě.

Manželský pár, který získal na olympiádě v Pekingu tři medaile, se o své plány podělil ve čtvrtek v Praze na tiskové konferenci po příletu.

Jména už mají vybraná

"Cítím se výborně, žádné potíže nemám. Cesta proběhla naprosto v pohodě," popsala víc než dvanáctihodinové putování z americké Minnesoty budoucí maminka, olympijská vítězka Kateřina Emmons. S manželem přiletěli na Vánoce, ale zůstat chtějí nejméně půl roku. "Miminko se narodí v České republice," potvrdila Emmons. "Měli jsme šest kufrů, z toho dva plné Mattových střeleckých věcí. A ještě jedno zavazadlo nám přivezou Mattovi rodiče," prozradila. Matthew Emmons bude během pobytu v Česku trénovat, Kateřina se spíš připravovat na příchod dítěte. Pohlaví dítěte zatím neznají, jména už ale vybrali. "Zatím je ale neprozradíme."

Za mořem už pořídili dům

Emmonsovi plánují v budoucnu žít v USA a dobu po olympiádě využili k tomu, aby si tam vyhlédli a koupili dům. "Spíš domek, sklep a dvě patra. Na malém městě, tak trochu na samotě. S výhledem do lesa," popsala Emmons své budoucí bydliště dvě hodiny jízdy autem severně od hlavního města státu Minnesota - Minneapolis. "Objeli jsme spoustu domů, tenhle se nám líbil. Cena se nám zdála velmi výhodná. K pořízení domu nám určitě pomohly odměny za olympijské medaile. Nebýt jich, asi bychom si to taky mohli dovolit, ale neměli bychom takový základ, splátky by byly větší," přiznala.

"Tady to máme oba rádi, to se nezmění. Rádi přijedeme do Čech, ale přišlo nám rozumnější žít v Americe. Pokud se jednou chci věnovat své profesi fyzioterapeutky, budu tam mít lepší podmínky. Ale není to rozhodně tak, že bychom zanevřeli na Českou republiku," tvrdí Kateřina Emmons.

Královna Kateřina: Každá země by měla mít jednoho Emmonse

Matthew Emmons se sice bude příští půlrok připravovat v Plzni, střílet však bude nadále za Spojené státy, zatímco Kateřina bude po mateřské přestávce dál reprezentovat Českou republiku. "Jinak by to nebylo fér. Každá reprezentace by měla mít jednoho Emmonse," má jasno Kateřina, jíž střílení zatím nechybí. "Počítala jsem s pauzou, chtěla jsem v každém případě trochu vysadit z tempa. Teď je to tak, že se těším na další závody, ale že by mě svrběly prsty, když vidím pušku, tak to vůbec," vysvětlila.


Pětadvacetiletá česká střelkyně Kateřina Emmons získala na olympiádě v Pekingu zlato v disciplíně vzduchová puška a stříbro v libovolné malorážce.

Na videu si můžete prohlédnout reakce Kateřiny Emmons po zisku olympijského zlata:


Její manžel, sedmadvacetiletý Matthew Emmons, vybojoval pro USA stříbro v disciplíně libovolná malorážka vleže. Ve stejné disciplíně získal zlato na olympijských hrách 2004 v Aténách, kde Kateřina ještě pod dívčím jménem Kůrková vystřílela bronz ze vzduchové pušky. Kateřina a Matthew Emmonsovi se vzali 30. června 2007.

Kateřina získala za své výkony na olympiádě několik ocenění, převzetí jednoho z nich si prohlédněte na videu:

Mediafax
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události