Fotbal

Nizozemcům zařídil bod proti Slavii "ochotník"

Fotbalisté pražské Slavie sehráli včera poslední zápas v letošním Poháru UEFA. Na půdě amsterdamského Ajaxu je o výhru připravila vymyšlená penalta.

Slávisté už nebojovali o postup do jarní části, přesto se chtěli při závěrečném zápase předvést alespoň gólově. To se jim jako jediným ze čtyřiceti účastníků druhého kola dosud nedařilo. Průlom přišel včera.

Pokutový kop v závěru jako kompenzace

Ajax sice vstoupil do zápasu jednobrankovým vedením, ve 12. minutě však vyrovnal Černý. Další gól přidal v 39. minutě Jarolím. Naději na vítězství nad nizozemským favoritem však zhatil pokutový kop v posledním minutě zápasu. Penaltu nařídil estonský sudí za neexistující faul na Luise Suárese. Ten proběhl kolem Brabce a bez jakéhokoliv cizího přičinění upadl na zem. Hlavní rozhodčí tak zřejmě kompenzoval předešlý "reálný“ faul, při kterém penaltu neodpískal.

Slávisté: Penalta byla vymyšlená

"Co jsem slyšel od hráčů, tak byla vymyšlená. Ale rozhodčí tím asi kompenzoval předchozí situaci, kdy naopak penaltu, která byla, nepískl," řekl slávistický asistent Petr Vrabec.


"Neměli jsme co ztratit a začali hrát to, co jsme předváděli v průběhu podzimu. Podařilo se nám zápas otočit a škoda té penalty, která podle mě nebyla,“ uvedl jeden ze slávistických střelců Jaroslav Černý.


"Remíza s tak kvalitním soupeřem určitě těší. Ale když je mužstvo tak blízko výhry a přijde o ni po vymyšlené penaltě, tak z toho radost pochopitelně mít nemohu,“ uzavřel trenér Karel Jarolím.

fik, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události