Channel One Cup: Čeští hokejisté ztrapnili Švédy

Svěřenci Vladimíra Růžičky porazili ve svém vstupním utkání na turnaji Channel One Cup domácí Švédsko 6:2. O vítězství rozhodli čeští hokejisté čtyřmi góly ve druhé třetině, Zbyněk Irgl dnes zaznamenal hattrick.

Českým hokejistům se proti Švédsku v letošní Euro Hockey Tour daří. V prvním utkání ruského Channel One Cup, které se hrálo kvůli tradičnímu nezájmu ruských fanoušků ve Švédsku, si počínali stejně suverénně jako na podzimní Karjale. Tehdy porazili s výborným Miroslavem Kopřivou v brance Tre Kronor 4:1. Podobně si vedli i tentokrát a znovu měli za zády spolehlivého kladenského brankáře.

Český tým měl bleskový vstup do utkání. Už ve druhé minutě zmrazil domácí fanoušky v nejmodernější švédské hale v Malmö Tomáš Rolinek, jemuž do prostoru před brankou nabil Jan Marek. Po několika šancích na obou stranách přišel další gól až v polovině druhé třetiny. V čase 30:15 rozehrál svoji gólovou ódu na radost Zbyněk Irgl, který zamíchal kotoučem před před obráncem Petraskem a poté vyslal kotouč zápěstím přímo do pravého horního růžku Modigovy branky.

3 góly během 73 sekund? Ne, to není vtip

Na konci třicáté osmé minuty přišla přímo hororová pasáž pro domácí hokejisty. Už na 3:0 pro český výběr zvyšoval v přesilové hře bekhendovou dorážkou českobudějovický Zdeněk Kutlák. O dvacet sekund později vstřelil čtvrtý gól českého výběru znovu Irgl. Útočník Lokomotivu Jaroslavl zakončil mazáckým způsobem rychlý přechod českých hokejistů do útoku. Vybruslil si brankáře Modiga a s pomocí švédského obránce Harjua dopravil kotouč do branky. Ani ne o minutu později zaokrouhlil skóre zápasu na 5:0 Josef Vašíček, který si od mantinelu vybruslil před bránu a z bekhendu poslal kotouč nad bezmocného švédského brankáře.

Dílo zkázy dokonal Irgl

Švédové sice na začátku třetího dějství zásluhou Weinhandl a Hakanssona na 2:5, ale Češi si už vítězství pohlídali. Definitivní tečku za švédským debaklem udělal v 50. minutě svým třetím gólem Irgl.

Švédsko - Česká republika 2:6 (0:1, 0:4, 2:1)
Branky a nahrávky: 44. Weinhandl (Martensson, Fernholm), 44. Hakansson (Martensson, Weinhandl) - 2. Rolinek (Marek), 31. Irgl, 38. Kutlák (Vašíček), 39. Irgl (Rolinek), 39. Vašíček, 50. Irgl (Marek, Kutlák). Rozhodčí: Laaksonen, Levonen (oba Fin.) - Jönsson, Pihlblad (oba Švéd.). Vyloučení: 6:8. Využití: 2:2. Diváci: 11.202.

Sestavy:

Švédsko: Modig (41. Backlund) - Johansson, Fernholm, Petrasek, Fransson, Viklund, Hedman - Weinhandl, Martensson, Hakansson - Hannula, Davidsson, Ölvestad - Pettersson, Andersson, Hynning - Harju, Eriksson, Omark. Trenér: Bengt-Ake Gustafsson.
Česká republika: Kopřiva - Pilař, Čáslava, Krstev, Sičák, Kutlák, Blaťák, Zíb, Skrbek - Lukeš, Hlinka, Čermák - Irgl, Marek, Rolinek - Hořava, Vašíček, Vampola - Bulis (21. Květoň), Červenka, Klepiš. Trenéři: Vladimír Růžička, Josef Jandač a Ondřej Weissmann.

jvl, TN.cz

Je to oficiální. Novým trenérem Jablonce je David Horejš

Fotbalisty Jablonce povede v nové sezoně David Horejš. Čerstvě pětačtyřicetiletý trenér po sedmi letech skončil v A týmu jihočeského Dynama a nově povede Severočechy, které by rád dostal zpět na vyšší příčky tabulky. O podobě jeho realizačního týmu se rozhodne v nejbližších dnech.