Hokej

Veterán Sundin se rozhodl pro Vancouver

Švédská legenda se vrací do NHL v dresu Vancouveru Canucks. Jezdci z New Yorku dostali košem.

Po dlouhých vyjednáváních je konečně jasno o novém Sundinově působišti. Ve Vancouveru podepsal jednoletý kontrakt. Jeho měsíční gáže zveřejněna nebyla.


"Jsem skutečně nadšený, že se mohu připojit k týmu Canucks. Když jsem se před pár týdny rozhodl pro návrat, nabídka z Vancouveru mi od začátku seděla nejvíce. Chtěl bych poděkovat manažerovi Miku Gillisovi a celé organizaci Canucks za jejich profesionální přístup k jednání," prohlásil Sundin.

Jako návrat zraněného

Generální manažer Canucks Mike Gillis je nadšený, o dlouholetého kapitána Toronta vyhrál přetahovanou s New York Rangers. “Mats byl vůdcem velkého týmu a já jsem si jistý, že se jedná o skvělé doplnění našeho mužstva. Je to hráč mimořádných kvalit,“ vzkázal nadšený Gillis.


Do sestavy aktuálního lídra Severozápadní divize, o první příčku se dělí s Calgary, by měl být zařazen už po Vánocích. A to přitom šest měsíců nehrál ostrý zápas, od prvního července byl bez angažmá."Budeme to brát tak, jako by se jednalo o zraněného hráče, který se vrací do mužstva a začíná tvrdě trénovat. On nám dá vědět, kdy bude připravený hrát," řekl manažer manažer klubu.

Bude nosit třináctku

Vancouver už v létě učinil nabídku dvouleté smlouvy ve výši astronomických dvaceti milionů dolarů, tu ale populární Švéd odmítl. "To mě ujistilo o tom, že naši nabídku nepřijme pouze z finančního hlediska. Ukázalo to jeho charakter," poznamenal Gillis o Sundinovi, který by měl ve Vancouveru nosit dres s číslem 13. To mu přenechá Mike Brown, jenž si vezme patnáctku.


I to dokazuje, jak velká osobnost do kanadského týmu přichází. "Musíme Mika ocenit, určitě to nikdy nebyla podmínka. On, stejně jako všichni ostatní hráči, je prostě nadšený Matsovým příchodem," je si jistý Gillis.

Návrat hvězdy

Sedmatřicetiletý útočník odehrál13 sezon za Toronto. V jeho dresu patřil k největším hvězdám NHL, ve 12 ročnících zaznamenal vždy minimálně 72 bodů a odehrál alespoň sedmdesát zápasů.


Od léta se silně spekulovalo o tom, zda a v jakém týmu se do NHL vrátí. V posledních dnech se pak seznam zájemců o jeho služby zúžil na dvě jména - Rangers a Canucks. Sundin dal nakonec přednost západnímu pobřeží Kanady před New Yorkem.

hum, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události