Fotbal

Potvrzeno: Slepička definitivně přestupuje do Záhřebu

Potvrzeno: Slepička definitivně přestupuje do Záhřebu
Zdroj: TN.cz

Útočník Sparty Miroslav Slepička je hráčem chorvatského Dinama Záhřeb. Na Balkán se ale bude stěhovat až v lednu.

Vedení Sparty Praha dnes oficiálně potvrdilo, že se domluvilo se zástupci Dinama Záhřeb na přestupu sedmadvacetiletého fotbalisty Miroslava Slepičky. Transfer však bude administrativně dotažen až po zahájení zimního přestupního období počátkem ledna příštího roku. Řekl to personální ředitel pražského klubu Jakub Otava, který tak potvrdil informaci listu Sportske novosti, podle kterého Dinamo Spartě zaplatilo částku ve výši 1 milionu eur. "Mohu potvrdit, že oba kluby se na přestupu dohodly, ale až počátkem ledna bude možné transfer považovat za uzavřený," uvedl Otava.

O plánovaném odchodu sparťanského střelce jsme vás  informovali již dříve.


Smlouva bude na 2,5 roku

Tomu ale asi nebude nic bránit. Fotbalista je už údajně také se Záhřebem na podmínkách domluven a všechno bude oficiálně zpečetěno počátkem ledna v Chorvatsku. "Tam Slepička podstoupí na začátku ledna zdravotní testy a měl by v klubu podepsat smlouvu na dva a půl roku," uvedl mluvčí Sparty Tomáš Křivda.


Kluby přestupovou sumu neoznámily, podle zákulisních informací doputuje do letenské pokladny milion eur, v přepočtu 26 milionů korun.


Slepička bere nové angažmá po tříletém působení na Letné jako novou výzvu. "Ze Sparty se mi nebude vůbec odcházet lehce. Prožil jsem zde nádherné roky, zvykl si na prostředí klubu a především na fanoušky, kterým tímto moc děkuji za podporu," řekl odcházející útočník a dodal: "Mrzí mě, že nebudu moct Spartě na jaře pomoci, ale budu její výsledky pečlivě sledovat a pevně věřím, že sezona skončí pro všechny sparťany úspěšně. Beru to tak, že odcházím z nejlepšího českého klubu do nejlepšího chorvatského týmu. Je to nová výzva a chci se s ní poprat se ctí."

Dinamo mohutně utrácí

Chorvatský klub v zimě získal už Adriana Calella z argentinského klubu Independiente a Ilju Sivonjiče z Interu Zaprešič. Za trojici hráčů utratil více než čtyři milony eur. "Finanční možnosti Dinama Záhřeb jsou nyní poměrně solidní, protože tento klub prodal záložníka Luku Modriče do Tottenhamu za 20 milionů eur," uvedl Paska.

Kdo je Miroslav Slepička?

Miroslav Slepička (27) je odchovancem příbramského fotbalu. V letech 2002 - 2005 nastupoval za Liberec a od začátku sezony 2005-2006 působil v pražské Spartě. V nejvyšší české soutěži nastoupil do 151 zápasů a nastřílel 31 gólů. V právě probíhajícím ročníku byl s pěti góly nejlepším střelcem letenského klubu. V českém národním týmu Slepička debutoval 10. října 2008.

hum, tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události