Hokej

Zklamaný kouč Švédska: Dostali jsme lekci

Česká reprezentace pod Růžičkou šlape. Její sílu pocítili Švédové.

V úvodním utkání turnaje Channel One Cup porazili čeští hokejisté Švédy vysoko 6:2. Rozhodnuto bylo už po dvou třetinách, kdy se na světelné tabuli zračilo skóre 5:0.


"Hodně nás povzbudila branka na 2:0. Pak už se to víceméně vezlo," usmál se reprezentační trenér Vladimír Růžička.

Kopřiva se o vítězství nebál

Zkušený kouč postavil do brány kladenského Miroslava Kopřivu, který mu důvěru splatil měrou vrchovatou. Švédské střelce trápil až do začátku třetí dvacetiminutovky, ve které v rychlém sledu dvakrát inkasoval. "Já osobně jsem strach o výsledek ale neměl. Spíš jsem se bál, aby z toho kluci nezačali bláznit," poznamenal mladý brankář."Věděli jsme, že jsou Švédové velice silní na mantinelech, jejich přihrávky před branku jsou velice nebezpečné. Proto jsme se snažili být v utkání hodně aktivní," zdůraznil Růžička.


“Samozřejmě jsem hodně spokojený. Věděli jsme, že nás čeká těžký zápas, Švédové hráli doma, navíc otevírali novou halu," vyjmenovával aspekty, které měly hovořit pro soupeře. Jenže nakonec se nebylo čeho bát…

Švédský kouč věří zvratu na mistrovství světa

"Udělali jsme mnoho zbytečných chyb, které soupeř potrestal. Po turnaji v Helsinkách jsme od České republiky dostali další lekci,“ zlobil se švédský kouč Bengt-Ake Gustafsson.


"Věděli jsme, co můžeme od Čechů očekávat a stejně jsme se na to nedokázali připravit. Třeba se to otočí na mistrovství světa," dodal už optimističtěji.

Růžička ztratil Bulise

Přehnanou euforii v českém táboře je však potřeba včas zkrotit, nebo to v sobotu udělají domácí Rusové… . "Především se musíme vyvarovat toho, abychom nehráli zbytečně v oslabení. Musíme si na to dát pozor, jinak na to proti Rusům tvrdě doplatíme,“ vzkázal svým svěřencům Růžička, který v utkání s tradičním rivalem z východu bude postrádat útočníka Jana Bulise. Ten odkulhal po první třetině do kabiny a na led se už nevrátil.


"Honza Bulis je na tom špatně. Povoláme Starého z Pardubic," prozradil lodivod českého mužstva. Zraněný útočník Chimiku Moskevská oblast do turnaje už nezáhne.

hum, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události